میانه تابستان امسال هر دو شهر جدید حومه تهران مانند سایر شهرها با افت محسوس قیمت مسکن همراه شدند و تحت‌تاثیر ریزش و ثبات قیمت در سایر بازارها قرار گرفتند.

به گزارش نسیم اقتصاد، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: در حالی که از میانه تابستان تا ابتدای مهر (مقطع زمانی فعلی) میانگین قیمت مسکن در شهر جدید پردیس کاهش محسوس داشته وبه طور متوسط در هر مترمربع حدود 3 میلیون تومان کاهش تجربه کرده است (از حدود 27 میلیون تومان به حول و حوش 24 میلیون تومان رسیده است)، اما در پرند میانگین قیمت نسبت به میانه تابستان، تقریبا ثابت بوده است.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد بعد از ریزش میانه تابستان قیمت مسکن مهر پرند، در دو ماه اخیر، قیمت‌ها تقریبا ثابت بوده و هم‌اکنون روی محدوده متوسط متر مربعی 17 میلیون و900‌هزار تومان قرار دارد. این شرایط نشان‌دهنده ریزش بیشتر قیمت مسکن مهر پردیس نسبت به مسکن مهر پرند در دو ماه گذشته است.
 
مقایسه تغییرات قیمت واحدهای مسکن مهر در دو شهر جدید پرند و پردیس نشان می‌دهد از ابتدای سال‌جاری تاکنون متوسط قیمت فروش این واحدها در پردیس 30‌درصد افت داشته اما ریزش قیمت در پرند به طور متوسط 28‌درصد بوده است.
 
این موضوع این پیام را به بازار مخابره می‌کند که اگرچه همواره پردیس از پرند در میان متقاضیان چه مصرف‌کننده وچه سرمایه‌گذار بازار جذاب‌تری برای خرید مسکن محسوب می‌شده است اما در دو ماه اخیر جایگاه پرند بهبود یافته است که این بهبود خود را در شکل ریزش کمتر سطح قیمت‌ها نسبت به پردیس نشان می‌دهد.
 
این موضوع در تحولات نقطه به نقطه قیمت مسکن در این دو شهر جدید نیز مشهود است. بررسی‌ها وبرآوردها در این زمینه نشان می‌دهد متوسط قیمت مسکن مهر در شهر جدید پردیس هم‌اکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، 51‌درصد رشد داشته در حالی که این میزان در شهر جدید پرند 62‌درصد بوده است.
 
همه این سه رویداد یعنی هم تحولات دو ماه اخیر، هم تحولات 6 ماه گذشته و هم تغییرات نقطه به نقطه قیمت مسکن در دو شهر جدید پرند وپردیس، نشان‌دهنده بهبود شرایط پرند نسبت به پردیس است و نشان می‌دهد پرند به لحاظ تغییرات قیمتی از پردیس سبقت گرفته است.

لینک کوتاه
افت قیمت مسکن پردیس

اخبار مرتبط

افت 800 واحدی شاخص بورس

افت 800 واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه 18 دی ماه) با 800 واحد کاهش، به 2 میلیون و... 18 دی 1402

افت 1533 واحدی شاخص بورس

افت 1533 واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه 16 دی ماه) با ادامه روند نزولی و افت یک... 16 دی 1402

نظرات شما