معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن به همراه مدیرکل راه‌وشهرسازی مازندران از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن استان بازدید کردند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن و معاونین سازمان، علی دیوسالار مدیرکل راه و شهرسازی مازندران و معاونین اداره کل از پروژه مسکن مهر میارکلای ساری، پروژه 200 واحدی نهضت ملی مسکن عالیواک ساری، سایت زمین 106 و 120 هکتاری شهرستان گلوگاه‌ و شهرک مسکونی انارمرز جویبار بازدید و در بیست و پنجمین جلسه شورای مسکن استان شرکت کردند.
ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در بازدید از برخی طرح‌های در حال ساخت نهضت ملی مسکن در مازندران گفت: یکی از مشکلات اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مازندران تامین زمین مناسب برای ساخت واحدهای مسکونی است.
وی افزود: زمین‌های موجود در مازندران درجه یک و دو کشاورزی هستند و در اراضی ملی نیز به خاطر جنگلی و جلگه‌ای بودن امکان ساخت و ساز وجود ندارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با وجود مشکل تامین زمین در مازندران، زمین‌های مناسبی برای ایجاد شهرک‌های مسکونی شناسایی و مصوب شد که عملیات اجرایی برای ساخت به زودی آغاز خواهد شد.
مالکی گفت: زمین برای ساخت 13 هزار واحد مسکونی تاکنون تامین و عملیات اجرایی 4 هزار و 800 واحد مسکونی نیز در استان آغاز شده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: در جریان بازدید از برخی طرح‌های در حال ساخت مشخص شد که سرعت اجرای کار در آن‌ها پایین است که در جلسه شورای مسکن برای سرعت بخشیدن به این طرح‌های تصمیم گیری شد.
علی دیوسالار مدیر کل راه و شهرسازی مازندران نیز با بیان اینکه 130 هکتار زمین دولتی در طرح نهضت ملی مسکن برای ساخت منازل مسکونی متقاضیان این طرح اختصاص یافته است،گفت: مصوبات لازم برای ساخت واحدهای مسکونی در چهار شهرک کرفون، انارمرز و دو شهرک دیگر گرفته شده است
وی افزود: پیشرفت فیزیکی پروژه 200 واحدی عالیواک ساری نیز رضایت بخش نیست که مقرر شد سه بلوک آن تا پایان امسال بهره‌برداری شود.
دیوسالار بیان کرد: در خصوص مسکن مهر میارکلا نیز مصوب شد محوطه سازی و ساخت مسجد در این مجتمع مسکونی با ترک تشریفات انجام شود.

 

لینک کوتاه
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن مازندران