شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در شهریورماه امسال بیش از 9 هزار میلیارد تومان سود نقدی سهام به حساب 6 میلیون و 120 هزار سهامدار با استفاده از اطلاعات سامانه سجام واریز شد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که در سومین ماه از تابستان سال جاری با استفاده از سامانه سجام 9 هزار و 641 میلیارد و 740 میلیون و 141 هزار و 484 تومان توسط 76 ناشر به حساب 6 میلیون و 120 هزار و 876 سهامدار واریز شد.
 
بر اساس این گزارش، در بین 76 ناشری که در شهریورماه سود به حساب سهامداران واریز کرده‌اند، بیشترین سود پرداخت شده با 409 میلیارد تومان به شرکت فولاد مبارکه و کمترین سود پرداخت شده با 42 میلیون تومان به شرکت سوژمیران تعلق داشته است.
 
افزون بر این آمار منتشر شده نشان می دهد که شرکت صنعتی زرماکارون با یک میلیون و 419 هزار و 137 سهامدار دارای بیشترین سهامدار و شرکت سوژمیران با 113 سهمدار دارای کمترین سهامداری بودند که سود صاحبان سهام خود را با استفاده از سامانه سجام به حساب سرمایه گذاران خود واریز کرده اند.
 
 لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
 
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
 
سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

لینک کوتاه
پراخت سود نقدی سهام سجام سهامداران

اخبار مرتبط

نظرات شما