یک فعال حوزه کار با بیان اینکه مسکن اجاره‌ای مشکل مسکن کارگران را حل نمی کند، گفت: باید واحدهای باقی مانده مسکن مهر به دل طرح های ملی مسکن و جهش تولید برده شود و با پرداخت تسهیلات هرچه سریع تر تکمیل و به صاحبان آنها تحویل شود.

به گزارش نسیم اقتصاد، هادی ابوی ـ در گفت وگو با ایسنا، درباره حل مشکل مسکن کارگران از طریق مسکن اجاره‌ای اظهار کرد: این طرح قبلا هم مطرح شده بود ولی از نظر من طرح موفقی نخواهد بود چون به لحاظ اقلیمی و شرایط اجتماعی و برخی مسایل بیشتر مردم به مالکیت خانه فکر می کنند تا اینکه به شکل روزمره گذران زندگی کنند و در خانه های اجاره ای سکونت داشته باشند لذا معتقدم چنین طرح‌هایی برای کارگران مطلوب نیست و به درد آنها نمی خورد.
 
وی ادامه داد: اما در بحث مسکن و صاحبخانه شدن قبلا اعلام کرده و مکتوب پیشنهاد داده بودیم که وقتی یک طرح مسکن را اجرا می کنیم و ناتمام می ماند تلاش کنیم آن را در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسانیم.
 
این فعال کارگری افزود: ما باید طرح‌های مسکنی که باقی مانده را تکمیل و به روز کنیم و بعد طرح جایگزین ارائه بدهیم نه اینکه طرح های نیمه تمام را رها کنیم و سراغ طرح‌های جدید برویم. بسیاری از کارگران از طریق مسکن مهر خانه‌دار شدند ولی با گذشت چند سال هنوز یک عده نتوانسته‌اند خانه‌های مسکن مهر خود را تحویل بگیرند که لازم است این مساله با سرعت بیشتری دنبال شود.
 
به گفته ابوی، اگر قرار است در شهرهای بزرگ 450 میلیون تومان وام مسکن داده شود بهتر است در ابتدا هرچه مسکن مهر روی زمین مانده به همین شکل که هست در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای کارگران و دیگر اقشار جامعه برود و تسهیلات به آنها پرداخت شود تا زودتر به اتمام برسد.
 
این فعال حوزه کار با بیان اینکه طرح مسکن مهر و اقدام ملی مسکن و طرح جهش تولید مسکن که دولت سیزدهم دنبال می کند همگی در راستای حل دغدغه مسکن مردم است، ‌گفت: تاکید ما این است که مسکن کارگری را از طرح‌های فعلی جدا کنیم و آن دسته طرح‌های روی زمین مانده را به دل طرح نهضت ملی مسکن ببریم و به آنها تسهیلات بدهیم تا با تکمیل و تحویل آنها کارگران و متقاضیان مسکن خانه‌دار شوند.

لینک کوتاه
مسکن اجاره‌ای کارگران تسهیلات

اخبار مرتبط

نظرات شما