در حالی که احتمال می‌رفت قیمت مرغ تحت‌تاثیر افزایش تقاضا در ماه محرم، با افزایش مواجه شود، اما در روزهای گذشته شاهد کاهش قیمت مرغ در بازار بوده‌ایم.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، گزارش‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر هر کیلو مرغ زیر نرخ مصوب بازار یعنی 59 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود.
 
بر همین اساس، قیمت هر کیلوگرم مرغ به کمتر از 50 هزار تومان در بازار رسیده و بر اساس مشاهدات میدانی در تهران 47 هزار و 900 تومان تا 49 هزار و 900 تومان قیمت دارد.
 
همچنین قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم میادین میوه و تره‌بار تهران 47 هزار و 900 است.
 
در همین رابطه، رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران در اظهارنظری گفته بود: مرغ در بازار به صورت فراوان وجود دارد که تحت تاثیر چنین مساله‌ای ممکن است قیمت مرغ در بازار بیش از قیمت فعلی کاهش پیدا کند.
 
به گفته مهدی یوسف‌خانی، طی چند وقت گذشته با کاهش قیمت‌ها در بازار مرغ مواجه بودیم و اکنون این کالا با قیمتی پایین‌تر از نرخ مصوب در حال فروش است.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران نیز در اظهارنظری تازه گفته است؛ سه دلیل عمده برای کاهش قیمت مرغ در بازار وجود دارد. نخست اینکه قدرت خرید مردم پایین آمده و واقعا تقاضا برای مرغ کم شده است و اکنون عرضه در بازار بیش از تقاضا شده و قیمت ها را پایین آورده است.
 
حبیب اسداله‌نژاد افزوده است؛ دومین دلیل این‌که بدون توجه به هشدارهای کارشناسی، با اعلام وزارت جهاد کشاورزی جوجه‌ریزی‌ها در ماه‌های اخیر افزایش یافته و به همین دلیل در کنار کاهش تقاضا، باعث انباشت مرغ در ویترین مغازه ها شده است.
 
وی با اشاره به دلیل سوم کاهش قیمت مرغ، تصریح کرده است؛: در حالی که انباشت مرغ در بازار وجود دارد، شرکت پشتیبانی امور دام هم سرعت عمل لازم برای جمع‌آوری مرغ مازاد ندارد.

لینک کوتاه
قیمت مرغ اسداله‌نژاد مردم پول

اخبار مرتبط

قیمت جدید مرغ اعلام شد

قیمت جدید مرغ اعلام شد

قیمت مرغ الان که به نیمه آذرماه رسیدیم در سطح کشور به‌طور متوسط به 85 هزار و 470 تومان... 16 آذر 1402

نظرات شما