شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات بازار سرمایه روندی کاهشی به خود گرفته بود در ساعات میانی و پایانی توانست صعود کند و بیش از 7000 واحد افزایش یافت.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز با 7410 واحد افزایش تا رقم یک میلیون و 475 هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم 3346 واحد افزایش یافت و در رقم 390 هزار و 992 واحد ایستاد.

 
معامله گران این بازار 544 هزار معامله به ارزش 59 هزار و 15 میلیارد ریال انجام دادند. صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی نوری، سرمایه‌گذاری غدیر، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و شرکت ارتباطات سیار ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل ایران خودرو و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.
 
در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با 147 واحد افزایش به رقم 20 هزار و 390 واحد رسید. معامله گران این بازار با انجام 256 هزار معامله ارزش معاملات را به 54 هزار و 81 میلیارد ریال رساندند. پلیمر آریاساسول، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی مارون، گروه توسعه مالی مهر آیندگان، فرابورس ایران و صنایع پتروشیمی تخت جمشید نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

لینک کوتاه
صعود ۷۰۰۰ واحدی شاخص بورس

اخبار مرتبط

صعود چشمگیر بورس

صعود چشمگیر بورس

شاخص‌های بورسی امروز صعودهای چشم‌گیری را تجربه کردند به طوری که شاخص کل بورس بیش از 39... 23 خرداد 1401

صعود طلا؛ کاهش دلار

صعود طلا؛ کاهش دلار

پس از اینکه داده‌های قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده نشان داد تورم ممکن است در آوریل به... 22 اردیبهشت 1401

یک اتفاق جدید برای بورس

یک اتفاق جدید برای بورس

ادامه روند صعودی در بازار سرمایه که از ابتدای امسال آغاز شده بود، باعث شد شاخص کل بورس... 2 اردیبهشت 1401

شروط صعود بورس چیست؟

شروط صعود بورس چیست؟

یک تحلیلگر بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه برای صعود یا به زمان نیاز دارد یا به اینکه... 27 فروردین 1401

نظرات شما