رییس جمهور گفت: با وجود برخی برداشت‌ها، بقای صنایع کشور در گرو سرمایه‌گذاری و به‌روزرسانی مُستمر آنهاست و چنانچه از این مساله غفلت شود، پیشرفتی هم مُحقق نخواهد شد.

به گزارشنسیم اقتصاد به نقل از ایرنا؛ آیت‌الله سید ابراهیم رییسی ظهر روز جمعه در آیین راه‌اندازی نیروگاه شهید کاظمی فولاد مبارکه اصفهان خطاب به همه تصمیم‌سازان، مدیران صنایع و مسوولان دولت تاکید کرد: اگر از این نکته مهم غافل شویم، همسایگان کشور از ما پیشی می‌گیرند و سهم ما در بهره‌برداری از فرایند توسعه صنعت کاهش می یابد.
 
رییس جمهور خاطرنشان کرد: حرکت برای خودکفایی، استقلال و بومی‌سازی از نکات مثبت مجموعه فولاد مبارکه اصفهان است که بر اساس منویات رهبر انقلاب پایه‌ریزی شده است.
 
وی افزود: بر همین اساس، تلاش برای خود تامینی آب و برق در صنعت فولاد مبارکه، کار بسیار بزرگ و دوراندیشانه است.
 
رییس جمهور بر ضرورت انجام مسوولیت‌های اجتماعی در حوزه صنایع نیز تاکید کرد و افزود: گام‌هایی که در صنعت فولاد مبارکه برداشته می‌شود باید در جهت تسهیل و رفع مشکلات مُبتلابه مردم استان نیز باشد.
 
آیت‌الله رییسی با ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران، کارکنان، کارگران، مهندسان و مشاوران صنعت فولاد گفت: تولید در کشور یکی از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر و شرط اساسی در حوزه اقتصاد مقاومتی است.
 
رییس‌ جمهور ادامه داد: شرط اساسی اقتصاد مقاومتی، استقلال در تولید بویژه در صنایع مادر و زیرساخت است که فولاد اصفهان نیز در زُمره آنهاست.
 
وی افزود: گام‌هایی که برای تولید "فولاد سبز" در کشور برداشته می‌شود، حرکت برای دستیابی به جایگاه نخستین تولیدکنندگان جهان در این عرصه است و با فرایندی که در صنعت فولاد کشور وجود دارد می‌توان رُتبه تولید فولاد ایران را که امروز در جایگاه دهم است، به رُتبه‌های عالی‌تر نیز رساند.
 
آیت‌الله رییسی افزود: رشد کمی و کیفی صنعت فولاد اصفهان با تاثیر بر ارتقای جایگاه کشور در جهان، برای نظام اسلامی تولید قدرت می‌کند همچنانکه جانفشانی شهدا و رزمندگان، ما را در همه زمینه‌ها قدرتمند کرده است.
 
وی با بیان اینکه دشمن درصدد ضربه‌زدن به نظام تولید و اقتصاد کشور است، افزود: با وجود تنگنا و شرایط تحریم؛ تحقق رشد اقتصادی در کشور محاسبات دشمنان را به هم ریخته است و آنها این موفقیت‌ها را برنمی‌تابند.
 
رییس دولت سیزدهم افزود: خون شهیدان سرمایه بزرگی برای کشور است به این معنا که مردم برای حفظ کشور و نظام از جان مایه می‌گذارند و همین مساله دشمن را در اهداف خود دچار سردرگمی کرده است.
 
رییس جمهور تصریح کرد: با تکیه بر اراده، ایمان و امید، رشد تولید در کشورمان را بجایی خواهیم رساند که مردم به آسایش برسند.
 
وی خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه اصفهان نیز طبق اهداف بزرگ و برنامه دقیق در حال حرکت است و بررسی جزییات و فرایندها در این مجموعه نیز گواه بر همین موضوع است.
 
وی با بیان اینکه کارگران، کارشناسان و مدیران در کسب افتخارات این صنعت نقش دارند، افزود: کارگران صنعت فولاد در شرایطِ سختِ مُجاور کُوره‌ها برای اعتلای این بخش همواره کوشا بوده‌اند و باید قدردان مجاهدت این عزیزان و خانواده‌های جامعه کارگری باشیم‌.
 
آیت‌الله رییسی تصریح کرد: پرداخت و دستمزد عادلانه در سیستم‌های نیروی انسانی از اهداف دولت است، البته همچنان تفاوت‌هایی در این زمینه وجود دارد که نیازمند پیگیری و برنامه‌ریزی است.
 
به گزارش ایرنا؛ رییس جمهور در دومین برنامه سفر یک روزه خود به استان اصفهان، امروز گام(فاز) نخست نیروگاه «شهید حاج احمد کاظمی» شرکت فولاد مبارکه اصفهان به ظرفیت 307 مگاوات را افتتاح کرد.
 
ظرفیت فاز اول نیروگاه «شهید حاج احمد کاظمی» فولاد مبارکه 307 مگاوات و ظرفیت کلی آن 914 مگاوات است.
 
برای بهره‌برداری از این پروژه حدود 20 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط شرکت فولاد مبارکه انجام شده است.
 
رییس جمهور، صبح امروز بمنظور شرکت در آیین افتتاحیه پنجمین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی(ص)، که به نوبل اسلامی در جهان مشهور است، به اصفهان سفر کرد.
 
علاوه بر این برنامه، بازدید و افتتاح از چند پروژه مهم، از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه رییس جمهور به استان اصفهان است.
 
بازدید از خط انتقال آب دریای عُمان به اصفهان، آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه، افتتاح فاز اول نیروگاه فولاد مبارکه به ظرفیت 307 مگاوات و آغاز بهره‌برداری از پروژه تصفیه گازوییل (DHT) پالایشگاه اصفهان جزو برنامه‌های سفر رییس جمهور به اصفهان است.

لینک کوتاه
رییس جمهور صنایع کشور سرمایه‌گذاری

اخبار مرتبط

نظرات شما