قیمت خودرو، امروز، چهارشنبه، 29 شهریور 1402، نوسان چندانی نداشت و روند با ثباتی را طی کرد. بین 20 خودرویی بررسی‌شده در بازار، تنها دناپلاس شش‌دنده و هایما S5 اتوماتیک کاهش نرخ را تجربه کردند.

به گزارش نسیم اقتصاد، تجارت‌نیوز نوشت: بازار خودرو همچنان در رکود به سر می‌برد. بررسی وضعیت قیمت خودرو، امروز، چهارشنبه، 29 شهریور 1402، نشان می‌دهد که همچنان رکود در بازار حکم‌فرماست و بسیاری از محصولات نسبت به روزهای گذشته تغییر قیمتی نداشته‌اند و در ثبات به سر می‌برند.
 
تقاضا در بازار نیز همچنان مایل به صفر است و کمتر خریداری در بازار به چشم می‌خورد. همچنین طرح‌های فروش قسطی مونتاژکاران که در جریان است چندان مورد استقبال قرار نگرفته و رکود به این بخش هم رسوخ کرده است.
 
به نظر می‌رسد با توجه به شرایط بازار متقاضیان خودرو همچنان منتظر ریزش بیشتر قیمت‌ها هستند. در این بین دولت به‌عنوان سکاندار اصلی بازار برنامه چندانی برای تنظیم و تعدیل بازار ندارد و به جز خبردرمانی، ثبات قیمت دلار است که بازار خودرو را در شش ماه اخیر نگه داشته است.
 
 
قیمت خودرو صفر داخلی با توجه به آمار و قیمت روزانه خودرو در سایت کارنامه با تغییراتی همراه شد. در این گزارش روند قیمتی 20 خودروی صفر پر تقاضا مورد بررسی قرار گرفته‌اند که 10 مدل آن توسط سایپا و ایران خودرو تولید می‌شوند.
 
در بخش خودروهای داخلی فشار کاهش قیمت بیشتر روی محصولاتی است که تا امروز نسبت به رکود بازار مقاومت نشان داده‌اند. دنده پلاس شش‌دنده توربو که گران‌ترین محصول مورد بررسی است، تنها محصول داخلی شناخته می‌شود که امروز روند ریزشی را در پیش گرفت. این محصول با افت 0.54 درصدی در محدوده 739 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.
تبلیغات توسط تجارت‌نیوز
 
سایر محصولات بررسی‌شده بدون هیچ‌گونه تغییری نسبت به روز گذشته، به روند خطی خود ادامه دادند. در بین محصولات ایران خودرو پژو پارس TU5 LX در نرخ 626 میلیون تومان ثابت ماند. پژو 207 نیز 620 میلیون تومان معامله شد. سمند سورن پلاس بنزینی که حالا به زیر 600 میلیون تومان رسیده، 580 میلیون تومان قیمت دارد. رانا پلاس هم امروز 502 میلیون تومان قیمت خورد. پژو 206 تیپ 2 هم که از محبوبیت بالایی برخوردار است با ارزش 475 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
مطالعه بیشتر: پیش بینی قیمت دلار 29 شهریور 1402 / زنگ پایان استراحت برای دلار به صدا درآمد؟
 
در بین مدل‌های سایپا نیز همچنان شاهین سرمدار است و طرح G آن در بازار آزاد 585 میلیون تومان به فروش می‌رسد. کوییک دنده‌ای S هم 339 میلیون است و پراید 111 و 131 به‌ترتیب 325 میلیون و 315 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.
 
سرعت ریزش قیمت خودروهای مونتاژی طی پنج ماه اخیر بیشتر از بازار داخلی‌ها بوده است. با این حال محصولات چینی موجود در بازار ایران همچنان بدون مشتری مانده‌اند و در رکودی‌ترین روزهای خود به سر می‌برند.
 
امروز، 29 شهریور 1402، قیمت خودروهای مونتاژی همانند داخلی‌ها اکثراً بدون تغییر باقی ماند. در این بین فقط هایما S5 اتومات شش‌سرعته بود که با افت 0.82 درصدی قیمت نسبت به روز گذشته به نرخ یک میلیارد و 120 میلیون تومان رسید.

لینک کوتاه
خودرو ارزان ریزش قیمت خودرو

اخبار مرتبط

نظرات شما