رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به صدور هشدار نارنجی در گیلان و غرب مازندران گفت: امروز سه شنبه مجددا بارش‌های سیلابی را در گیلان و غرب مازندران انتظار داریم.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایرنا، روز گذشته 217 میلی متر باران طی 15 ساعت در آستارا بارید که‌ موجب سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها شد.
 
«صادق ضیاییان» امروز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، مجددا نسبت به بارش باران شدید در گیلان و غرب مازندران طی امروز هشدار داد و گفت: احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد. برای همین مجددا از مسافران و مردم می‌خواهیم ضمن احتیاط در تردد جاده‌های مواصلاتی استان‌های گیلان به سمت اردبیل، از توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
 
به گفته ضیاییان بارش‌ها امروز با شدت کمتری در نیمه جنوبی اردبیل، مازندران، ارتفاعات استانهای زنجان و قزوین هم انتظار می‌رود که برای آن هشدار سطح زرد صادر شده است.
 
وزش باد و خیزش گردوخاک در چندین استان
 
وی گفت: امروز سه شنبه همچنین در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، البرز، کرمان، جنوب تهران، شمال مرکزی، قم، یزد و کرمان و فردا چهارشنبه در اصفهان، شمال مرکزی، قم، جنوب تهران، جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق کرمان و سیستان و بلوچستان و روز پنج‌شنبه در جنوب شرق خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، شمال اصفهان، جنوب تهران، قم، شمال مرکزی و خوزستان به علت وزش باد شدید، احتمال افزایش غبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید وجود دارد.

لینک کوتاه
بارش‌های سیلابی گیلان‌ و غرب مازندران مدیریت بحران

اخبار مرتبط