وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مذاکرات بسیار خوب و سازنده ای برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی انجام شده است.

به گزارش نسیم اقتصاد، سید احسان خاندوزی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: یکی از توافقاتی که در سفر رئیس جمهور به دمشق انجام شده بود، ایجاد دو نهاد تسهیل‌گر مالی بود که تجار ما بتوانند راحت تر فعالیت کنند.  در مدت کمتر از سه ماه، هم بیمه مشترک و هم بانک‌ مشترک، دو روز گذشته رسما تاسیس و اعلام‌ شد که ما  از این به بعد می توانیم تجار و سرمایه‌گذاران خود را از طریق این بیمه و بانک‌ مشترک پشتیبانی کنیم.

وی افزود: کنسرسیومی متشکل از 3 شرکت بیمه ای به شکل مشترک که بیمه های غیردولتی‌اند با شرکت سوری قرارداد بستند (40 درصد طرف سوری و 60 درصد طرف ایرانی). دو بیمه تجاری و تکافلی است و پشتیبان بیمه تکافلی را ایجاد کردند. همچنین دو بانک‌ با مشارکت دو بانک غیردولتی کشور ما ایجاد شد که این دو بانک رسما تاسیس شدند و یکی از اهدافی که در سفر رییس جمهور اعلام شده بود، از دو روز گذشته به شکل رسمی شروع به فعالیت کرد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: امیدواریم که این امر به  پشتیبانی مالی و بیمه ای سرمایه گذاران و شرکت های ایرانی فعال در بازار سوریه کمک کند که بازار بکری برای فروش بسیاری از محصولات برای پیمانکاران و خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی است که از طریق این بیمه و بانک‌ انجام‌ می شود.

خاندوزی درباره اقدامات انجام شده برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی، گفت: مذاکرات بسیار خوب و سازنده ای صورت گرفته و به محض پایان مذاکرات از طریق رییس کل بانک مرکزی اطلاع رسانی می شود.

لینک کوتاه
وزیر اقتصاد مذاکرات آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران کره جنوبی

اخبار مرتبط

نظرات شما