وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طرح ملی کالابرگ الکترونیکی (افزایش 20 درصدی اعتبار یارانه) برای همه خانوارهای دهک اول، دوم و سوم از روز دوشنبه 29 خردادماه اجرا می‌شود.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: در راستای پوشش کامل سه دهک اول درآمدی و تحقق حمایت‌های دولت برای تامین سبد غذایی خانوارها، از روز دوشنبه 29 خرداد ماه، افزایش اعتبار برای هر سه دهک اعمال می‌شود.
 
بر اساس این اطلاعیه، شرط بهره‌مندی از اعتبار افزایشی، خرید بیش از 80 درصد یارانه 400 هزار تومانی، معادل 320 هزار تومان به ازای هر نفر است.
 
این اطلاعیه می‌افزاید: خانوارها می‌توانند یک ماه زودتر از واریز یارانه از اعتبار خود استفاده کنند، این طرح برای همه مشمولین، اختیاری است.
 
شیر کم‌چرب بطری، پنیر، گوشت مرغ، تخم مرغ، روغن‌مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله، 11 قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیک است.
 
8 فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهرها و روستاهای کوچک نیز برای فروشندگان، بارکدخوان نصب می‌شود تا دسترسی و امکان بهره‌مندی عموم مردم از کالابرگ الکترونیکی فراهم شود.
 
همه خانوارهای مشمول طرح می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملّی اعتبار «شما» یا شماره‌گیری #1463*500* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.

لینک کوتاه
افزایش ۲۰ درصدی یارانه خانوارهای ۳ دهک اول شبکه ملّی اعتبار «شما»