اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی اعلام کرد که میانگین صادرات روزانه نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته به میانگین 241 هزار بشکه در روز رسید.  

به گزارش به نقل از میدل ایست نیوز، در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 5 میلیون و 377 هزار بشکه در روز از 9 کشور نفت وارد کرده است.
 
امریکا طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 241 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده و این رقم نشان دهنده کاهش واردات نفتی امریکا از عراق نسبت به دو هفته گذشته است که 345 هزار بشکه در روز نفت خام وارد کرده بود.
 
اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.590 میلیون بشکه در روز، مکزیک 450 هزار بشکه در روز، عربستان 376 هزار بشکه و اکوادور 242 هزار بشکه در روز بوده است.
 
امریکا همچنین به طور میانگین 236 هزار بشکه در روز از نیجریه، 159 هزار بشکه در روز از کلمبیا، 54 هزار بشکه در روز از برزیل و 24 هزار بشکه در روز نفت خام وارد کرده است.
 
بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه نفت خام وارد نکرده است.
 
امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد و در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.
 
 
 
 
 

لینک کوتاه
صادرات نفت عراق امریکا

اخبار مرتبط

نظرات شما