ایران‌‏چک‌‏های 200هزار تومانی چاپ شده و به احتمال بسیار زیاد تا عید امسال به بازار عرضه خواهد شد.  

به گزارش نسیم اقتصاد، فارس نوشت: توزیع ایران‌‏چک‌‏های 200 هزار تومانی که بنا بود به همراه 100 هزار تومانی به بازار عرضه شود، به دلیل اشباع بازار از ایران‌‏چک‌‏های 100 و 50 هزار تومانی به زمان دیگری موکول شد تا در آستانه نوروز و در جهت تنظیم نیاز مردم به بازار عرضه شود.
 
مجید صنیعی، رئیس سازمان چاپ اسکناس و ضرب مسکوک بانک مرکزی در این باره ابراز داشت: آمادگی برای چاپ ایران‌‏چک‌‏های 200 هزار تومانی وجود دارد و بخشی از این ایران‌‏چک‌‏ها هم‌اکنون چاپ شده و آماده توزیع است.
وی افزود: دستور توزیع ایران‌‏چک‌‏ها را باید بانک مرکزی و اداره نشر اسکناس و مسکوک صادر کند که هنوز دستوری برای توزیع صادر نشده است.
 
رئیس سازمان چاپ اسکناس و ضرب مسکوک بانک مرکزی از اعلام میزان ایران‌چک‌‏های 200 هزار تومانی آماده توزیع امتناع کرد و گفت: به میزان نیاز جامعه ایران‌‏چک‌‏های 200هزار تومانی منتشر شده است، اما هنوز توزیع نشده و در آینده با توجه به سیاست‌‏های بانک مرکزی توزیع خواهد شد.
 
وی در خصوص ویژگی‌‏های ایران‌‏چک‌‏های 200هزار تومانی، گفت: روی ایران‌‏چک‌‏های 200 هزار تومانی طرح سد کارون 3 چاپ شده است و رنگ اصلی این ایران چک سبز است.
 
رئیس سازمان چاپ اسکناس و ضرب مسکوک بانک مرکزی در خصوص اسکناس‌‏های 10هزار تومانی نیز ابراز داشت: طرح این اسکناس آماده است، اما از آنجایی که مردم به ایران‌‏چک‌‏های 100 و 50 هزار تومانی اقبال زیادی نشان دادند، بنابراین در حال حاضر سیاست چاپ این اسکناس‌‏ها مطرح نیست.
 

لینک کوتاه
ایران‌‏چک ۲۰۰ هزار تومانی شب عید رئیس سازمان چاپ اسکناس بانک مرکزی

اخبار مرتبط

نظرات شما