فعالیت کارخانه ژاپن با سریع‌ترین سرعت در دو تا 2.5 سال گذشته کاهش یافت.

به گزارش نسیم اقتصاد، یک نظرسنجی تجاری نشان داد که فعالیت‌های تولیدی ژاپن در فوریه با سریع‌ترین سرعت در 30 ماه گذشته کاهش یافته که نشانه‌ای نگران‌کننده برای سومین اقتصاد بزرگ جهان است که با تضعیف تقاضا و تلاش برای کاهش فشار هزینه‌ها مواجه است.
 
شاخص مدیران خرید تولیدی ژاپن در ماه فوریه از 48.9 نهایی ماه قبل به 47.4 کاهش یافت. این شاخص برای چهارمین ماه متوالی زیر سطح 50 باقی ماند و بیشترین کاهش را از آگوست 2020 با 47.2 رقم زد.
 
داده‌های زیرشاخص نشان داد تولید کارخانه و سفارش‌های جدید برای هشتمین ماه متوالی و با نرخ‌های سریع‌تر از ژانویه کاهش یافت. سفارشات صادراتی بیشترین کاهش را از جولای 2020 به دلیل تقاضای ضعیف جهانی به ثبت رساند.
 
اندرو هارکر، مدیر اقتصاد در S&P Global Market Intelligence گفت: ارائه‌دهندگان خدمات، افزایش شدیدتری در فعالیت‌ها و کسب‌وکارهای جدید ثبت کردند زیرا آخرین موج همه‌گیری کووید-19 کمرنگ شد و تقاضا را تقویت کرد اما هزینه‌های ورودی شرکت‌های خدماتی با سریع‌ترین سرعت در هشت ماه گذشته افزایش یافت، در حالی که تورم قیمت‌هایی که برای مشتریان اعمال می‌کردند تنها به بالاترین حد دو ماه اخیر رسید که نشان‌دهنده سود کمتر است.
 
هارکر افزود: شرکت‌ها امیدوارند در ماه‌های آینده شاهد کاهش معنی‌دار فشار قیمت‌ها باشند تا از تقاضای مشتریان حمایت کنند.
 

لینک کوتاه
اقتصاد بزرگ جهان تورم قیمت‌ شاخص

اخبار مرتبط

نظرات شما