سازمان هواشناسی از کاهش دما تا 8 درجه در نیمه شرقی کشور خبر داد و برای خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان، یخ‌بندان و لغزندگی جاده‌ها هشدار صادر و اعلام کرد: ماندگاری هوای سرد در کشور تا روز دوشنبه تداوم دارد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی برای امروز (شنبه) با پیش‌بینی کاهش محسوس دما بین 5 تا 8 درجه در شرق کشور اعلام کرد: ماندگاری هوای سرد تا روز دوشنبه در نیمه شرقی کشور انتظار می‌رود.
 
بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی در جنوب شرق کشور کاهش محسوس دما بین 4 تا 6 درجه و ماندگاری هوای سرد تا روز دوشنبه انتظار می‌رود. در شمال شرق کشور نیز کاهش محسوس دما بین 3 تا 5 درجه از و ماندگاری هوای سرد تا دوشنبه پیش‌بینی شده است.
 
سازمان هواشناسی اعلام کرده است که در غرب، شمال غرب و مرکز کشور نیز ماندگاری هوای سرد تا روز دوشنبه تداوم دارد. استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان بیشترین کاهش دما را تا روز دوشنبه تجربه خواهند کرد.
 
هواشناسی از افزایش مصرف و اختلال در انتقال منابع انرژی به‌ویژه برق و گاز، یخ‌بندان و لغزندگی جاده‌ها، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی هشدار زرد صادر کرده است.
 
امروز همچنین آلودگی هوا در تهران، کرج و اصفهان افزایش خواهد داشت و پایداری هوا به شهرهای اراک، قم و مشهد نیز خواهد رسید.
 
سازمان هواشناسی به کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده و عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد توصیه کرده است.
 
بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، امروز فقط بارش‌هایی پراکنده در گیلان و بخش‌هایی از مازندران رخ خواهد داد و در بوشهر نیز امروز انتظار بارش‌های پراکنده وجود دارد.

لینک کوتاه
کاهش دما شرق کشور افزایش آلودگی هوا تهران کرج

اخبار مرتبط

نظرات شما