رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران با اشاره به کاهش تا 20 درصدی قیمت کالاهای اساسی در چند ماه گذشته گفت: خوشبختانه بازار به سمت ثبات حرکت می کند.

به گزارش نسیم اقتصاد، تسنیم نوشت: اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران اخیرا در گزارشی از بازار کالاهای اساسی اعلام کرده بود که تقاضای مواد غذایی به‌شدت کاهش داشته است؛ به‌طوری‌که اگر پیش از این یک فروشگاه یک کامیون روغن می‌خرید و هزینه آن 70‌، 80 میلیون تومان می‌شد، حالا همان حجم روغن 300، 400 میلیون تومان قیمت دارد.
 
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران با رد ادعای افزایش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر گفت: تورم از ابتدای سال 1400 تا اردیبهشت 1401 حاکم بود اما خوشبختانه از ابتدای اردیبهشت ماه به بعد تورم روند کاهشی 10 الی 15 درصدی داشته است.
 
رضا کنگری درباره قیمت کالاهای اساسی افزود: قیمت‌ها به ویژه در کالاهای اساسی برنج و روغن در 4 ماه گذشته کاهش قیمت 15 الی 20 درصدی را تجربه کرده است.
 
وی بیان کرد: قیمت عمده یک حلب روغن 5 کیلویی از 400 هزار تومان به 295 هزار تومان کاهش یافته و قیمت عمده فروشی روغن مایع 900 گرمی از 68 هزار تومان به حدود 55 تا 56 هزار تومان کاهش یافته است.
 
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران افزود: قیمت هر کیلوگرم برنج اعلا در حال حاضر بین 90 تا 115 هزار تومان است و این در حالی است که تا دو ماه پیش قیمت هر کیلوگرم برنج اعلا بین 100 تا 130 هزار تومان بود.
 
وی در مورد ادعای رکودی که از سوی سخنگوی این اتحادیه در رسانه‌ها مطرح شده است، گفت: رکود به دلیل عرضه زیاد ایجاد شده است و این به معنای حرکت بازار به سمت ثبات است.
 
کنگری با اشاره به اینکه اکنون کالاها به وفور در بازار عرضه می‌شود، اظهار کرد: این موضوع سبب شده که نه در بازار کمبود کالا وجود داشته باشد و نه تورمی را در بازار شاهد باشیم بنابراین عرضه زیاد و متناسب شدن آن با تقاضا بازار را به سمت ثبات به پیش می برد.
 
 

لینک کوتاه
کالاهای اساسی ارزان روغن برنج

اخبار مرتبط

نظرات شما