وزیر انرژی آمریکا اعلام کرد دولت بایدن در حال حاضر تصمیمی برای اعمال هیچ گونه محدودیت یا ممنوعیت روی صادرات فرآورده‌های نفتی آمریکا ندارد.  

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از رویترز، جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا، اواخر ماه گذشته از پالایشگاه‌های آمریکایی خواسته بود فرآورده‌های نفتی مانند بنزین و دیزل را با توجه به قیمت‌های بالا، ذخیره کنند و هشدار داده بود اگر چنین اتفاقی روی ندهد، دولت ممکن است اقدامات فدرال و تدابیر اضطراری را بررسی کند. وی روز جمعه در پاسخ به پرسشی درباره وجود محدودیت برای صادرات فرآورده‌های  نفتی، به خبرنگاران گفت: در مقطع فعلی، هیچ محدودیتی بررسی نشده است.
 
قیمت نفت سبک آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) روز جمعه به پایین 80 دلار در هر بشکه سقوط کرد و با وجود ادامه کاهش ذخایر سوخت آمریکا، از ضرورت چنین اقداماتی کاست.
 
ذخایر بنزین آمریکا در هفته منتهی به 16 سپتامبر، 1.6 میلیون بشکه کاهش یافت و اکنون پنج درصد پایین میانگین پنج ساله برای این وقت از سال است. ذخایر سوخت‌های دیگر شامل دیزل، در همین مدت افزایش یافت اما 18 درصد پایین میانگین پنج ساله مانده است.
 
قیمت بنزین آمریکا در ماه‌های اخیر، روند کاهشی پیدا کرده، اما میانگین قیمت ملی هر گالن بنزین روز جمعه 3.689 دلار بود که بالاتر از 3.684 دلار روز پنج شنبه بود.

لینک کوتاه
وزیر انرژی آمریکا محدودیت صادرات فرآورده‌های نفتی

اخبار مرتبط

سقوط صادرات نفت ونزوئلا

سقوط صادرات نفت ونزوئلا

کاهش تولید، باعث شد صادرات نفت ونزوئلا در اکتبر، چهارمین میانگین ماهانه پایین امسال را... 12 آبان 1401

نظرات شما