مدیرعامل گروه پتروپارس از اتمام حفاری دومین چاه میدان نفتی مشترک فروزان و افزایش تولید نفت از این میدان مشترک با عربستان خبر داد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از از پتروپارس، «سید شمس‌الدین موسوی» با اشاره به اینکه چاه شماره 03-12 حفاری و به تولید رسیده است، گفت: این عملیات به اتمام رسید و با توجه به شرایط بستر، 950 متر از طول 3379 متری آن به صورت افقی حفاری شده است.
 
وی با اشاره به اینکه بر اساس ظرفیت اولیه چاه، روزانه یک هزار بشکه نفت قابل برداشت خواهد بود، گفت: طی روزهای گذشته جریان دهی از این حلقه چاه آغاز شد و تمیزکاری چاه نیز توسط همکاران ما انجام شد.
 
موسوی با بیان اینکه پس از حفاری نخستین حلقه چاه در میدان نفتی فروزان در اردیبهشت‌ماه سال جاری، این دومین چاهی است که بر اساس تعهدات گروه پتروپارس به کارفرما تحویل می‌شود، یادآور شد: تعهد ما برای حفاری در میدان نفتی فروزان 26 حلقه چاه است که تا پایان سال 1402 تحویل کارفرما خواهد شد و با برنامه‌ریزی و روندی که در پیش داریم تلاش خواهیم کرد که در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کنیم.
 
مدیرعامل گروه پتروپارس همچنین با اشاره به این نکته که در حوزه مهندسی، تامین کالا، خدمات فنی و اجرایی در این میدان از ظرفیت‌های ایرانی استفاده می‌شود، بیان کرد: به لطف خدا، امکانات و توانمندی‌های داخلی، ما را از پیمانکاران خارجی بی‌نیاز کرده و به جز موارد بسیار محدود در تامین کالا، مابقی خدمات توسط شرکت‌های داخلی تامین و اجرا شده که این امر باعث افتخار و غرور ملی است.
 
گفتنی است میدان نفتی فروزان در 100 کیلومتری جنوب شرقی جزیره خارک در خلیج‌فارس واقع شده و با میدان نفتی مرجان کشور عربستان مشترک است.

لینک کوتاه
افزایش تولید نفت ایران میدان مشترک عربستان

اخبار مرتبط

نظرات شما