بررسی روند قیمت انواع خودروهای پرتیراژ در طول حدود یک ماه اخیر نشان می‌دهد، گر چه قیمت برخی خودروها کمی ارزان‌تر شده‌اند اما قیمت اکثریت خودروها مشمول افزایش شده است؛ این در حالیست خودروهایی همچون کوییک و شاهین که از فرآیند قرعه‌کشی حذف شده‌اند، در بازار ارزان شده‌اند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، بررسی روند قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان در بازار آزاد امروز (سه‌شنبه 18 مرداد ماه) و مقایسه آن با قیمت‌های 20 تیر ماه نشان می‌دهد که در محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو، قیمت محصولاتی همچون پژو 206 تیپ 2 و تیپ 5، دنا معمولی و دنا پلاس توربو با کاهش یک تا پنج میلیون تومانی و دناپلاس توربو دنده‌ای کاهش 15 میلیون تومانی مواجه شده‌اند.
 
در محصولات سایپا علاوه بر ساینا که چهار میلیون ارزان شده،  کوییک و شاهین که از فرآیند قرعه‌کشی حذف شده‌اند نیز کاهش قیمت داشته‌اند.
 
سایر محصولات ایران‌خودرو اما افزایش قیمت یک تا 50 میلیون تومانی و محصولات سایپا، یک تا سه میلیون تومانی را تجربه کرده‌اند.
 
قیمت‌های ثبت شده برای انواع پرتیراژها در بازار امروز ( 18 مردادماه) و مقایسه آن با قیمت‌ آن‌ها در 20 تیرماه به شرح زیر است:
 

 

 

لینک کوتاه
بازار خودرو قیمت‌های ثبت شده محصولات ایران‌خودرو

اخبار مرتبط

نظرات شما