نمایندگان مجلس، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و سایر افراد ناتوان را از پرداخت عوارض از محل مالیات نقل و انتقال املاک به شهرداری ها معاف کردند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، یکم تیر ماه) مجلس شورای اسلامی به منظور تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح ماده 11 لایحه دوفوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با 189 رأی موافق، 3 رأی مخالف، 4 رأی ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.
 
بر اساس این گزارش ماده 11 به شرح زیر اصلاح شد:
 
ماده 11- مالکین موظفند هنگام پرداخت مالیات ماده (59) قانون مالیات‌های مستقیم موضوع مالیات نقل و انتقال قطعی املاک و انتقال حق واگذاری به ترتیب دو درصد (2%) و یک درصد (1%) به‌عنوان عوارض به حساب شهرداری محل واریز نمایند.
 
تبصره- افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و سایر افراد ناتوان از پرداخت، از پرداخت عوارض مذکور معاف هستند. آئین‌نامه اجرایی این تبصره که شامل نحوه تشخیص افراد موضوع این تبصره بر اساس سطح درآمد و دارایی آنها است، توسط وزارت کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) تدوین می‌شود و حداکثر ظرف سه‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

لینک کوتاه
افراد ناتوان پرداخت عوارض نقل و انتقال املاک معاف