مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: علی رغم توزیع 60 تن گوشت منجمد در تهران و روند کاهشی قیمت دام، نرخ گوشت همچنان بالاست.

به گزارش نسیم اقتصاد، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: افشین صدردادرس گفت: علی رغم توزیع روزانه 60 تن گوشت منجمد در تهران، قیمت همچنان بالاست که این امر بیانگر سودجویی دلالان و واردکنندگان است چرا که منافع واردکنندگان در خدمت واردات گوشت است.
 
به گفته او، قیمت کنونی هر کیلو بره نر 65 تا 70 هزارتومان و میش 25 تا 30 هزارتومان است که براین اساس باید هر کیلو گوشت حداکثر 150 هزار تومان و گوشت چرخ کرده 70 هزار تومان در بازار توزیع شود که متاسفانه گوشت بالای 200 هزار تومان و گوشت چرخ کرده 170 تا 180 هزار تومان عرضه می شود که این موضوع ارتباطی به دامدار ندارد.
 
مدیر عامل اتحادیه دام سبک‌گفت: بنابر گزارش اعلامی استان های غربی بین 4 تا 5 میلیون راس دام آماده عرضه در این استان هاست که به دلیل شرایط خشکسالی، نبود علوفه در مرتع و کاهش تقاضا در بازار هر چه سریع تر باید از این استان ها خارج شود.
 
بنابر آمار اعلامی اتحادیه و تشکل‌های تولیدی سالانه یک میلیون تن گوشت قرمز مورد نیاز کشور است که طی سال های قبل 800 تا 850 هزار تن از طریق تولید داخل و مابقی واردات تامین می شد که با افزایش بهره وری و تولید در داخل دیگر نیازی به واردات نداریم.

لینک کوتاه
قیمت واقعی گوشت گرانی گوشت

اخبار مرتبط

نظرات شما