بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با برگزاری مجمع عمومی عادی سال مالی 1400 خود، پیشگام شبکه بانکی شد.

به گزارش نسیم اقتصاد، مجمع عمومی عادی سالانه این بانک با حضور همه نمایندگان سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بانک و همچنین «سید عباس حسینی» معاون بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی و «قربان اسکندری» مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه این وزارتخانه برگزار شد و صورت‌های سال مالی 1400 بانک به تصویب رسید.
در این مجمع مقرر شد 10 درصد سود سال 1400 بین سهامداران تقسیم و مابقی آن برای افزایش سرمایه بانک به کار گرفته شود.
گفتنی است سرمایه اولیه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران 15هزار میلیارد ریال بوده که در یک مرحله افزایش به 25هزار میلیارد ریال رسیده است. پس از آن در مجمع عمومی سال مالی 1399 مصوب شد که این سرمایه در 2 مرحله به 50هزار میلیارد ریال افزایش یابد که تا کنون 34هزار میلیارد آن محقق شده است.
همچنین سازمان حسابرسی به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی بانک انتخاب شد. اطلاعات و دنیای اقتصاد نیز به عنوان روزنامه‌های رسمی بانک تعیین شدند.
تغییر یکی از اعضای هیأت مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تصمیم دیگر مجمع عمومی این بانک بود و «حمیدرضا توسلی» جایگزین «حسن تلیکانی» در هیأت مدیره شد. وی پیش از این معاون فناوری اطلاعات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بود. توسلی هم‌اکنون عضو هیأت مدیره شاپرک است و راهبری پروژه‌هایی همچون توثیق سهام و سفته الکترونیکی در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از جمله فعالیت‌های وی در زمان تصدی معاونت فناوری اطلاعات این بانک بوده است.
 
 

لینک کوتاه
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مجمع عمومی شبکه بانکی کشور

اخبار مرتبط

نظرات شما