نوسان قیمت خودرو کاهش یافته است. کارشناسان معتقدند اجرای طرح جدیدی که برای فروش خودرو در رسانه‌ها منتشر شده، ممکن است در بلندمدت عواقبی داشته باشد.

به گزارش نسیم اقتصاد، تجارت‌نیوز نوشت: قیمت خودرو صفر داخلی در روز 9 خرداد 1401 با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.
 
قیمت خودرو صفر داخلی امروز 9 خرداد 1401 در بازار ایران به شرح زیر است:
 
پراید 111 به 204 میلیون تومان رسید. پراید 131 نیز با قیمت 175 میلیون تومان عرضه می‌شود.
 
دنا پلاس اتوماتیک مدل 1401 هم‌اکنون در قیمت 505 میلیون تومان در بازار خودرو کشور موجود است. دنا معمولی مدل 1401 نیز به 403 میلیون تومان رسید.
 
قیمت خودروهای پرطرفدار
 
نرخ خودرو تیبا هاچ‌بک پلاس هم‌اکنون به 213 میلیون تومان رسید.
 
پژو 206 تیپ دو مدل 1401 نیز هم‌اکنون با قیمت 305 میلیون تومان معامله می‌شود. 206 تیپ پنج نیز در بازار کشور به نرخ 350 میلیون تومان رسید.
 
پژو پارس اتوماتیک از نرخ 450 میلیون تومان عبور کرد.
 
تارا اتوماتیک امروز در بازار به نرخ 487 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
 
پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
 
بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در رابطه با شیوه جدید فروش خودرو و اخذ مالیات 70 درصدی گفت: ممکن است این طرح اجرایی شود و برای کوتاه‌مدت نیز تاثیر مثبت بگذارد. اما در بلندمدت عواقب سنگینی هم برای مردم، خودروسازان و هم برای دولت خواهد داشت.
 
پیش از این نیز،امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو گفت: بازار خودرو در حال حاضر راکد است. به نظر می‌رسد تاثیر اخبار واردات بر قیمت‌ها به صورت موقت است. اگر مذاکرات وین به نتیحه برسد، مشکلات از بین می‌رود و قیمت‌ها با کاهش نسبی همراه می‌شود. اما تا وقتی که گفتاردرمانی مسئولان ادامه داشته باشد، وصعیت تغییری نمی‌کند.
 
او توضیح داد: تیبا و سمند نیز دیگر شماره‌گذاری نمی‌شوند. همین اقدام باعث نوسان در قیمت‌ها می‌شود. اما به نظر می‌رسد رکود بازار ادامه داشته باشد.

لینک کوتاه
پژوپارس قیمت خودرو بازار

اخبار مرتبط

نظرات شما