نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: تقاضا برای خرید فلز زرد افزایش یافته است و این افزایش موجب رشد حباب قیمت انواع سکه و طلا در بازار شده است.

به گزارش نسیم اقتصاد، «محمد کشتی‌آرای» امروز (جمعه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: بهای انس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک‌هزار و 846 تا یک‌هزار و 847 دلار در نوسان بود و در پایان هفته دوباره به یک‌هزار و 847 دلار رسید و نسبت به انتخاب هفته تغییراتی نداشت.
 
این مقام صنفی افزود: برخلاف تغییرات انس جهانی طلا، در روزهای پایانی هفته (چهارشنبه و پنجشنبه) مجدد افزایش نرخ ارز را شاهد بودیم و این رشد 320 تومانی باعث شد قیمت طلا و سکه نسبت به ابتدای هفته با افزایش بالایی همراه و در مجموع بازار طلا در هفته گذشته با رشد قیمت همراه باشد.
 
وی گفت: در آخرین معاملات هفته گذشته قیمت سکه طرح قدیم به 13 میلیون و 300 هزار تومان رسید که 300 هزار تومان افزایش بها و سکه طرح جدید با 450 هزار تومان افزایش هفتگی در آخرین معاملات با نرخ 14 میلیون و 450 هزار تومان داد و ستد می‌شد.
 
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه‌کرد: نیم سکه و ربع سکه 150 هزار تومان افزایش هفتگی داشت و به ترتیب با  قیمت هشت میلیون و پنج میلیون تومان معامله می‌شد. سکه های یک گرمی نیز 2 میلیون و 850 هزار تومان داد و ستد می‌شد که نسبت به ابتدای هفته 50 هزار تومان افزایش قیمت داشت.
 
وی بیان‌داشت: در روزهای گذشته با افزایش تقاضا حباب انواع سکه در حال افزایش است و سکه‌های یک گرمی، ربع سکه و نیم سکه بیش از یک میلیون تومان حباب دارند.
 
کشتی‌آرای اضافه‌کرد: سکه طرح جدید 950 هزار تومان حباب دارد و نسبت به ابتدای هفته 120 هزار تومان افزایش یافته است و این نشان دهنده افزایش تقاضا برای خرید سکه با توجه به محدودیت عرضه است .
 
وی گفت: قیمت هر مثقال طلای آب شده با توجه به افزایش نرخ ارز در روز پایانی هفته به 6 میلیون و 20 هزار تومان رسید که نسبت به ابتدای هفته 140 هزار تومان رشد داشته است. هر گرم طلای 18 عیار نیز با 33 هزار تومان افزایش قیمت به نرخ یک میلیون و 390 هزار تومان رسید .
 
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به تعطیلی روزهای پایانی هفته به دلیل ریزگردها، گفت: سطح دادوستدها در این ایام کاهش یافت، اما همچنان تقاضا برای خرید سکه وجود داشت و علت افزایش قیمت طلا و سکه افزایش نرخ ارز بود و با توجه به اخبار منتشر شده وضعیت بر همین منوال است.
 
وی توضیح داد: در این ایام تقاضای خرید سکه تمام بهار آزادی بیش از انواع دیگر سکه است، زیرا بیشتر مصرف سرمایه‌گذاری دارد و نیم سکه، ربع سکه و یک گرمی بیشتر مصرف عام دارد و با برگزاری جشن‌ها و مراسم تقاضا برای خرید این نوع سکه‌ها افزایش یافته است.

لینک کوتاه
افزایش تقاضا خرید انواع سکه قیمت طلا

اخبار مرتبط

نظرات شما