وزیر نفت با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در توئیتر از امضای بیش از 45 قرارداد و تفاهم‌نامه به ارزش 15.6 میلیارد دلار در 6 ماه نخست دولت سیزدهم خبر داده است.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایرنا، جواد اوجی امروز (دوشنبه، 16 اسفندماه) در تازه‌ترین مطلب خود در توئیتر نوشت:به لطف پروردگار متعال، در 6 ماه نخست ‌دولت مردمی، ‌وزارت نفت بالغ بر 45 قرارداد و تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاری 15.6 میلیارد دلار در زمینه توسعه میادین نفت و گاز، جمع‌آوری گازهای مشعل، احداث خطوط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی، بهسازی پالایشگاه‌ها و ذخیره‌سازی زیرزمینی گاز منعقد نموده است.
 
وی ادامه داد: وزارت نفت در 6 ماه گذشته معطل توافق وین نمانده و ‌توسعه و ‌سرمایه‌گذاری در اولویت اقدامات این وزارتخانه قرار دارد.
 پیش از این نیز وزیر نفت اعلام کرده بود که وزارت نفت معطل توافق وین نمانده و با توان منابع داخلی پروژه های مهم نفت و گاز را انجام خواهیم داد.
 
اوجی تاکید کرد: طی مدت 6 ماهه 4.5 میلیارد دلار قرارداد در توسعه میادین گازی و نفتی عقد قرارداد شده که با شرکت‌های داخلی و خارجی بوده است.
 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص استفاده از ظرفیت بانک‌ها برای توسعه میادین مشترک، گفت: در آینده با کنسرسیوم بانک‌ها قرارداد توسعه یکی از میادین بزرگ همراه با پایین دست منعقد خواهد شد.

لینک کوتاه
امضای ۱۵.۶ میلیارد دلار قرارداد تفاهم‌نامه نفتی دولت سیزدهم

اخبار مرتبط

نظرات شما