بسیاری از فعالان بازارهای مالی معتقدند که نرخ ارز و سکه در روزهای پیش رو تغییر چندانی ندارد و بازار سرمایه نیز نوسان شدیدی نخواهد داشت.

به گزارش نسیم اقتصاد، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در هفته گذشته شاخص کل بورس با اُفت 2.25 درصدی از محدوده یک میلیون و 398 هزار واحد به یک میلیون و 363 هزار واحد رسید و تمام شاخص‌ها روندی منفی را تجربه کردند.
 
در هفته کاری پیش رو، بسیاری از گزارش‌های ماهانه شرکت‌ها منتشر می‌شوند که باید منتظر عملکرد آن‌ها بود.
 
کارشناس بازار سرمایه گفت: پیش‌بینی می‌شود که بازار مانند هفته قبل یک هفته خنثی را با یک روز مثبت و یک روز منفی سپری کند. همچنین از دست دادن کف فعلی شاخص کل، کار را برای برگشت و رشد شاخص سخت می‌کند.
 
به گفته خبری زاده، بورس همچنان از نبود نقدینگی در حال آسیب دیدن است. این هفته صنعتی پیشتاز نخواهد بود.
 
همچنین بازار ارز و سکه  در هفته‌ای که گذشت روند نزولی در پیش گرفت و نرخ دلار بر اساس قیمت اعلام شده از صرافی ملی به طور میانگین حدود 450 تومان کاهش یافت و یورو نیز در کانال 30 هزار و 575 تومان ثابت ماند.
 
قیمت سکه نیز همسو با نرخ ارز کاهشی بود و در آخرین معاملات به نرخ 12 میلیون و 750 هزار تومان رسید، البته طلای 18 عیار نهم حدود 40 هزار تومان ارزان شد.
 
کارشناس اقتصادی گفت: یکی از دلایل کاهش نرخ ارز در بازار را می‌توان دخالت بانک مرکزی دانست.
 
به گفته زنگویی باید دید که چه اخباری از مذاکرات وین منتشر می‌شود و نتیجه آزادسازی منابع بلوکه شده ایران چه خواهد شد چراکه این عوامل بر نرخ ارز بسیار تاثیر گذار است.
 
ثبات نرخ سکه ادامه دارد
 
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: به نظر می رسد در روزهای آینده ثبات نسبی بر قیمت ها حاکم باشد.
 
به گفته کشتی آرای داد و ستد و قیمت ها  در بازار کاهش پیدا کرده است اما این امر باعث ثبات نرخ در بازار شده است. پیش بینی می‌شود، این ثبات همچنان در روزهای آینده ادامه داشته باشد.

لینک کوتاه
پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا قیمت

اخبار مرتبط

نظرات شما