نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصرار بر مصوبه خود در طرح اصلاح سازوکار تخصیص قیر رایگان به دستگا‌ه‌های اجرایی برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی کشور، آن را به مجمع تشخیص مصلحت فرستادند.

به گزارش نسیم اقتصاد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز یکشنبه، طرح اصلاح بند ک تبصره 1 قانون  بودجه سال 1402 کل کشور را به منظور رفع ایراد شورای نگهبان بررسی و  بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند.
 
بر اساس مصوبه مجلس؛ در سال 1402 وزارت نفت مکلف است معادل مبلغ 200 هزار میلیارد ریال نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت ایران را در اختیار پالایشگاه ها قرار داده و به میزان آن به صورت ماهانه از ابتدای سال 1402 مواد اولیه قیر با 50 درصد قیمت بورس در اختیار دستگاه های اجرایی موضوع این بند قرار دهد و در حساب های فی مابین خود و خزانه کل کشور اعمال و آن را از محل خوراک تحویلی تسویه نماید.
 
وزارت نفت مکلف است مابه التفاوت آن را با تعدیل قیمت ماهانه خوراک از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده ها جبران و اعمال حساب نماید. در صورت کاهش  قیمت قیر، مقدار قیر تحویلی به دستگاه های اجرایی موضوع این بند افزایش می یابد. مهلت هزینه کرد اعتبار موضوع این بند تا پایان شهریورماه 1403 است.
 
با توجه به ایراد شورای نگهبان برای بار دوم بر روی این طرح و اصرار نمایندگان بر مصوبه قبلی خود، اکنون این طرح به مجمع تشخیص مصلحت می رود.

لینک کوتاه
مجلس تخصیص قیر رایگان دستگاه‌های اجرایی

اخبار مرتبط

نظرات شما