رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تلاش می شود نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1402 در هفته آینده تا پیش از 15 مهرماه اعلام شود.

به گزارش نسیم اقتصاد، مهر نوشت: دکتر عبدالرسول پورعباس گفت: با توجه به اینکه برخی از داوطلبان سوابق تحصیلی خود را از آموزش و پرورش نگرفته بودند و تکمیل نکرده بودند، یک فرصت داده شد که پس از اینکه سوابق تحصیلی خود را بگیرند با توجه به نمره خود، فرم انتخاب رشته خود را تصحیح کنند.

 
وی افزود: این موضوع به صورت پیامک به این دسته از داوطلبان اعلام شد و این گروه فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند. بنابراین به تازگی این کار در این هفته به اتمام رسیده و انتخاب رشته این دسته از داوطلبان تصحیح شده است.
 
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: بنابراین تلاش می شود نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1402 تا نیمه مهرماه و در هفته آینده اعلام شود.
 
آزمون سراسری سال 1402 بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت دی ماه 1401 و تیرماه 1402 برگزار شد.
 
در این آزمون برای نخستین بار سوابق تحصیلی داوطلبان که توسط وزارت آموزش و پرورش بر اساس نتایج امتحانات هماهنگ و کشوری با تأثیر قطعی 40 درصدی برای سه گروه اصلی آزمایشی شامل علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و تأثیر قطعی 26 درصدی برای گروه‌های زبان‌های خارجی و هنر اعمال شد.
 
نتایج اولیه کنکور 1402 با اعلام نمرات خام، نمره کل آزمون اختصاصی (کنکور) و نمره کل سابقه تحصیلی آزمون سراسری سال 1402 در 20 مرداد 1402 اعلام شد.
 
پس از آن کارنامه علمی (حاوی نمره کل نهایی، رتبه، سهمیه و وضعیت بومی) شرکت‌کنندگان آزمون سراسری سال 1402 (نوبت‌های اول و دوم) در 27 مرداد 1402 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و داوطلبان تا 7 شهریورماه فرصت داشتند که انتخاب رشته کنند.

لینک کوتاه
نتایج نهایی کنکور شرکت‌کنندگان آزمون سراسری

اخبار مرتبط

نظرات شما