زنگ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس امروز/شنبه/ مصادف با نخستین روز از مهرماه با حضور آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی رییس جمهور در یکی از مدارس نوساز شهرستان بهارستان از توابع استان تهران نواخته شد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایرنا، آغاز سال تحصیلی 1403 - 1402 امروز اول مهر با حضور رییس جمهور و هیات همراه و جمعی از معلمان و دانش آموزان در مدرسه نوساز ابتدایی دخترانه شهید امیر کمندی واقع در نسیم شهر شهرستان بهارستان تهران رسما آغاز شد.
 
پس از نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی، دانش آموزان درحالی که پرچم جمهوری اسلامی ایران را در دست داشتند، با رییس جمهور عکس یادگاری انداختند.
 
سپس آیت الله رییسی با حضور در کلاس های درس با دانش آموزان گفت و گوی صمیمانه ای داشت.
 
رئیس جمهور در جمع دانش‌آموزان و مسئولان این مدرسه موضوع پویش مهر را مطرح کرد و گفت: من امسال می خواهم پویش مهر را مطرح کنم؛ کشور ما کشوری است که پس از انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت های زیادی بوده است و من از شما می خواهم با کمک والدین و معلمان خود به دستاوردهای این انقلاب بپردازید و پیشنهاد بدهید برای پیشرفت کشور از صنعت تا آموزش و پرورش.
 
وی افزود: مشارکت شما دانش آموزان مهم است و باید با نگاه به وضعیت ساخت و ساز و آب و برق احساس مسئولیت کنید.
 
رئیس جمهور این را هم خطاب به والدین گفت: نباید فضای ارتباطی را از دست بدهید و راهزنانی هستند که می خواهند نوع تفکر بچه ها را بربایند بنابراین مشارکت شما مهم است و شخصیت دانش آموزان باید اسلامی ایرانی باشد.
 
وی خطاب به معملمان و آنوزش و مرورش هم گفت: افزایش بهره بروری را پارسال تاکید کردم و امسال هم تاکید می کنم؛ تاکید بر بهره بروری یعنی تلاش کنید بهترین برداشت را از نیروی انسانی و امکانات موجود داشته باشند.
 
رئیس جمهور تصریح کرد: معلمان تلاش کنند که سطح نمرات و دانش و آگاهی دانش آموزان افزایش پیدا کند.
 
رئیسی: آینده سازان کشور در همین مدارس تعلیم و تربیت می بینند
 
رئیس جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه شهید امیر کمندی نسیم شهر بهارستان اظهار داشت: کار آموزش و پرورش کار بسیار مهمی است،اهمیت آموزش‌و پرورش از این جهت است که دارد نیرو سازی، کادر سازی و هویت سازی می ‌کند.
 
وی ادامه داد: آینده دست کسانی است که امروز در آموزش و پرورش ساخته می‌شوند،آینده سازان کشور در این مدارس ساخته می‌شود. انجام این ماموریت مهم در گرو دستان توانای مدیران و با محوریت معلمان است. معلم،شخصیتی است که بچه از او الگو می‌گیرد، هم الگوی علمی است و هم الگوی عملی است.
 
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: خانواده و مدرسه در شکل گیری هویت و شخصیت بچه ها تاثیرگذار است، خانواده‌ها ارتباطشان را با مدارس قطع نکنند و همواره بچه باید حس کند که بین خانه و مدرسه قرار دارد که دو مجموعه اثر گذار هستند. پدر و مادر در هویت سازی و شخصیت سازی فرزند نقش دارد،نقش خانه و خانواده و ارتباط خانه و خانواده با مدرسه بسیار اهمیت دارد. مدرسه مرکز علم،امید، نشاط و ایمان است.
 
به گفته مسئولان، امسال 16 میلیون دانش‌آموزان در سراسر کشور در این روز رهسپار مدارس می‌شوند که حدود یک میلیون و 600 هزار کلاس اولی نیز نخستین روز از مدرسه رفتن را تجربه کردند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران هم به تازگی گفته است که یک میلیون و 90 هزار دانش آموز طی سال تحصیلی جدید در شهرستان های این استان تحصیل می کنند و خوشبختانه بحران کمبود معلم نداریم.
 
بهارستان با جمعیت بیش از 750 هزار نفر و 2 بخش بوستان و گلستان در جنوب غربی استان تهران یکی از شهرستانهای پر تراکم به لحاظ جمعیتی با کمترین وسعت جغرافیایی در کشور است.
 
 

لینک کوتاه
زنگ آغاز سال تحصیلی رئیس جمهور شهرستان بهارستان

اخبار مرتبط

نظرات شما