رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از آغاز برداشت پسته در باغات سطح استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 9 هزار و 900 تن محصول از اراضی پسته کاری استان برداشت شود.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، «جبرئیل برادری» از افزایش 100تنی تولید پسته در اراضی این استان خبر داد و اعلام کرد: هم اکنون پسته کاری در سطح استان رونق گرفته و محصولاتی قابل رقابت با استان های مطرح در این زمینه از این اراضی تولید می‌شود.
 
وی با بیان اینکه برداشت پسته از امروز آغاز شده و تا نیمه مهرماه ادامه دارد، افزود: امسال 11 هزار و 802 هکتار از اراضی استان تهران زیر کشت پسته رفته‌ است.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، میزان عملکرد تولید پسته در هر هکتار را 1.9 تن اعلام کرد و گفت: تولیدکنندگان پسته در استان تهران با استفاده از روش های نوین آبیاری توانسته اند با مدیریت آب کشاورزی، ضمن افزایش سطح زیر کشت، بازده تولید را نیز به سطح مطلوب برسانند و هم اکنون بیش از 90 درصد اراضی زیر کشت پسته با شیوه‌های نوین آبیاری می‌شوند.
 
وی خاطرنشان‌کرد: مهمترین و بیشترین ارقام پسته‌ای که در باغات استان تهران کشت می‌شود شامل اکبری، احمدآقایی، کله قوچی و فندقی است و این ارقام سالهاست که در سطح باغات کشت می شود.
 
این مقام مسوول تاکید کرد: شهرستان های ورامین با هفت‌هزار و 680تن، ری با 700تن، پاکدشت با 650تن و ملارد با 600تن بیشترین میزان تولید پسته در سطح استان تهران را به خود اختصاص داده اند.
 
به گزارش ایرنا، در پنج ماه نخست امسال نزدیک به 16 هزار تن انواع پسته به ارزش 110 میلیون دلار به 44 کشور صادر شد که 23 درصد آن به مقصد روسیه بوده است.

لینک کوتاه
پسته باغات استان تهران تولید پسته