قیمت طلای جهانی پس از آغاز اعتصابات کارگران خودروسازی در روز جمعه یک درصد جهش کرد، در حالی که امیدها در مورد توقف احتمالی افزایش نرخ بهره آمریکا حمایت بیشتری را به همراه داشت.

به گزارش نسیم اقتصاد، اولین عقب‌نشینی هفتگی دلار در دو ماه اخیر، راه نجات را برای طلا در روز جمعه ایجاد کرد و به حفظ ثبات فلز زرد در قلمرو 1900 دلاری کمک کرد و سود هفتگی متوسطی را به دست آورد. طلا پیش از تعطیلی بازار به 1924 دلار و 10 سنت و طلای آمریکا نیز به 1925 دلار و 10 سنت رسید.
 
توانایی طلا برای حفظ حمایت 1900 دلاری این هفته پس از آن که شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده برای دومین ماه متوالی فراتر از انتظارات افزایش یافت، مورد توجه قرار گرفت و نگرانی در مورد تورم و پتانسیل فدرال رزرو برای تهاجمی شدن مجدد با نرخ‌های بهره را افزایش داد.
 
پس از اینکه بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را به رکورد 4 درصد افزایش داد، بازارهای جهانی در حال تطبیق با چشم انداز جدیدی برای افزایش نرخ هستند.
 
بازارها به دقت تصمیم فدرال رزرو در مورد تورم را زیر نظر دارند و انتظار نمی‌رود سیاست‌گذاران فدرال رزرو در جلسه 20 سپتامبر نرخ بهره را افزایش دهند. بدبینی‌های زیادی در سراسر اروپا در حال افزایش است و این باعث می‌شود که برخی جریان‌های امن به سمت طلا ایجاد شود.
 
فعالان بازار اکنون منتظر شفافیت بیشتر در مورد چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده در نشست سیاسی خود در هفته آینده هستند که انتظار می‌رود بانک مرکزی نرخ‌های بهره را بدون تغییر باقی بگذارد.
 
طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با 1.9 درصد افزایش به 23.07 دلار رسید، پلاتین با 2.2 درصد افزایش به 926 دلار و 55 سنت و پالادیوم 0.3 درصد کاهش یافت و به 1247 دلار و 35 سنت رسید و هر سه فلز به دنبال افزایش هفتگی بودند.

لینک کوتاه
دلار طلای جهانی

اخبار مرتبط

طلای جهانی در مسیر پرواز

طلای جهانی در مسیر پرواز

قیمت طلا امروز دوشنبه با توجه به کاهش نرخ دلار افزایش یافت، زیرا داده‌های اقتصادی اخیر... 29 آبان 1402

نظرات شما