شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (سه‌شنبه، 31 مرداد) با 18 هزار و 216 واحد کاهش، در ارتفاع یک میلیون و 938 هزار واحد ایستاد.  

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایرنا، شاخص هم‌وزن با 10 هزار و 995 واحد کاهش به 663 هزار و 221 واحد و شاخص قیمت با 6 هزار و 255 واحد افت به 377 هزار و 331 واحد رسید.
 
امروز در معاملات بورس تهران، بیش از پنج میلیارد و 160 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 34 هزار و 816 میلیارد ریال معامله شد.
 
تامین سرمایه امین (امین) با 60 واحد، کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام) با 58 واحد، بیمه اتکایی امین (اتکام) با 47 واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با 40 واحد و بیمه دانا (دانا) با 39 واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.
 
در مقابل؛ فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و 352 واحد، ایران خودرو (خودرو) با 935 واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با 827 واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با 783 واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با 676 واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با 488 واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.
 
بر پایه این گزارش، ایران خودرو (خودرو)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، گروه مالی شهر (شهر)، سامان گستر اصفهان (ثامان)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، کشت و صنعت پیاذر (غاذر) و زامیاد (خزامیا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.
 
گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و 12 هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و 781 میلیارد ریال دادوستد شد.
 
آخرین وضعیت شاخص فرابورس
 
شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از 259 واحد کاهش داشت و به 24 هزار و 793 واحد رسید. در این بازار بیش از سه میلیارد و 443 میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.
 
سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، بیمه دی (ودی)، نیان الکترونیک (نیان)، سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، سیمان ساوه (ساوه) و مجتمع صنایع لاستیک یزد (پیزد) با تأثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.
 
همچنین ایران خودرو دیزل (خاور)، پلیمر آریاساسول (آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، صنعتی مینو (غصینو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و پتروشیمی مارون (مارون) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.
 
 

لینک کوتاه
افت شاخص بورس معاملات بازار

اخبار مرتبط

نظرات شما