معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس که در راس هیاتی برای بازدید از پروژه‌های در دست اجرای هلدینگ خلیج فارس به عسلویه سفر کرده است، از شتاب گرفتن اجرای پروژه‌ها ابراز رضایت کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، حسن نشان‌زاده مقدم بعد از بازدید از مجتمع پتروشیمی صدف، گفت: صدف یکی از واحدهای در تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی است و محصول نهایی آن لاستیک مصنوعی خواهد بود که یک محصول امولسیونی با کیفیت‌تر و متفاوت از مدل‌های قبلی است.

 
وی ادامه داد: خوراک پتروشیمی صدف از پتروشیمی‌های جم و پارس تهیه می‌شود و تاکنون 140 میلیون یورو معادل 1500 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است.
 
نشان‌زاده پیشرفت پروژه صدف را 88 درصد اعلام کرد و ادامه داد: تا پایان سال به حول و قوه الهی افتتاحیه مجتمع را خواهیم داشت.
 
به گفته وی برنامه‌ریزی صورت گرفته برای پتروشیمی صدف علاوه بر تامین بخشی از خوراک خام نیاز داخل، تهیه محصول با ارزش افزوده بالاتر و تامین نیاز بازارهای داخلی به محصول خاص این مجتمع و حضور پررنگ در بازارهای جهانی است.
 
نشان‌زاده همچنین در بازدید خود از پتروشیمی هنگام اشاره و تصریح کرد: امسال فاز اول هنگام نیز راه اندازی خواهد شد و اکنون به لحظات حساس و پایانی فاز اول این پروژه رسیده‌ایم.
 
معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس همچنین با بیان اینکه با تغییر مدیریت در پتروشیمی‌های صدف و هنگام، شاهد تغییرات بسیار مثبتی در پیشرفت این پروژه‌ها بودیم، اظهار داشت: پتروشیمی آپادانا هم با تولید یک میلیون و 600 هزارتن متانول انشاالله تا پایان سال نیز راه اندازی خواهد شد.
 
گفتنی است، نشان‌زاده و هیات همراه همچنین از مگاپروژه هرمز که بزرگترین طرح الفین و پلی الفین کشور به شمار می‌رود، بازدید کردند.

لینک کوتاه
پتروشیمی صدف پتروشیمی آپادانا فاز اول پتروشیمی