طبق گفته رئیس سازمان ملی استاندارد، 1133 خودروی چانگان در گمرک غرب تهران قرار دارد که نواقصی در نشانه‌گذاری دارد، اما شرکت سایپا با ارائه تعهد مبنی بر رفع نواقص پیش از شماره گذاری، می‌تواند آن‌ها را ترخیص کند.

به گزارش نسیم اقتصاد، مهدی اسلام پناه - رئیس سازمان ملی استاندارد - امروز، یکشنبه ضمن بازدید از خودروهای وارداتی در گمرک غرب تهران، از شرکت سایپا خواست با دادن تعهد در رابطه با برخی نواقص،1133 خودروی چانگان که در گمرک غرب تهران دپو شده را ترخیص کند.

بر اساس اطلاعات دریافتی ایسنا از اداره کل استاندارد استان تهران، شرکت سایپا این خودروها را دیر اظهار کرده است. به طوری که 15 روز پیش این خودروها اظهار شده، اظهارنامه تایید و به سازمان ملی استاندارد ارجاع است. اما این خودروها دارای برخی نواقص نشانه‌گذاری است که قرار شده شرکت سایپا با ارائه تعهد به سازمان ملی استاندارد مبنی بر رفع آن‌ها، در کمتر از 24 ساعت بتواند این خودروها را ترخیص کند. اما تاکنون این تعهد ارائه نشده است. از جمله این نواقص در نشانه گذاری نصب کمربند ایمنی، مصرف سوخت و غیره بوده است. اما با ارائه تعهد از سوی شرکت سایپا برای رفع این نواقص، اجازه ترخیص خودروها داده می‌شود. اما قبل از شماره‌گذاری، نواقص باید برطرف شود.

تطابق تایید نوع خودروها نیز انجام شده که برخی خودروها این تاییدیه را نیز ندارند و در حال دریافت آن‌ها هستند. به محض صدور تاییدیه نوع این خودروها نیز کمتر از 24 گواهی coc برای این خودروها صادر می‌شود.

 

لینک کوتاه
رئیس سازمان ملی استاندارد سایپا چانگان ترخیص

اخبار مرتبط

نظرات شما