کارشناس بازار طلا گفت: باتوجه به کاهش بهای انس جهانی طلا و نرخ ارز در داخل، سیر نزولی قیمت‌ طلا و سکه شدت بیشتری یافت و قیمت‌ها به نرخ‌های سال گذشته (1401) بازگشت.

به گزارش نسیم اقتصاد، «محمد کشتی‌آرای» امروز (جمعه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: هفته گذشته قیمت جهانی طلا با نوسان 20 دلاری همراه بود و طی روز گذشته و امروز در آخرین معاملات بهای انس جهانی به یک‌هزار و 949 دلار رسید که به طور متوسط در مقایسه با ابتدای هفته 20 دلار کاهش داشت.

وی افزود: از سوی دیگر سیر نزولی نرخ ارز نیز در داخل کشور را شاهد بودیم و بر این اساس قیمت طلا و سکه در داخل به شدت کاهشی بود و سیر نزولی داشت و حتی شاهد بازگشت نرخ‌ها به قیمت‌های سال گذشته بودیم.

این فعال صنفی گفت: در آخرین معاملات روز گذشته، سکه طرح قدیم یک میلیون و 700 هزار تومان، سکه طرح جدید 2 میلیون و 100 هزار تومان، نیم سکه یک میلیون تومان، ربع سکه 700 هزار تومان و سکه‌های یک گرمی 350 هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشت.

کشتی‌آرای بیان‌داشت: نرخ ارز در هفته گذشته به کانال 40 هزار تومان بازگشت و در نتیجه هر مثقال طلای آب شده که مبنای معاملات طلا است 640 هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشت و هر گرم طلای 18 عیار نیز 137 هزار تومان کاهش قیمت تجربه کرد.

وی ادامه‌داد: هفته گذشته داد و ستدها در بازار طلا با توجه به سیر نزولی قیمت‌ها، کم شده بود و در نتیجه حباب سکه نیز 800 هزار تومان کاهش یافت و به پنج میلیون و 200 هزار تومان رسید.

این کارشناس بازار طلا گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به افت قیمت طلا و نرخ ارز در 10 روز اخیر، در روزهای آینده نیز این روند ادامه داشته باشد.

وی تصریح‌کرد: مواقعی که قیمت‌ها نزولی است داد و ستدها و تقاضا نیز کاهش می‌یابد و در این روزها تقاضایی برای سکه وجود ندارد و معاملات با احتیاط انجام می‌شود و می‌توان گفت بازار در حالت سکون قرار دارد.

 

لینک کوتاه
قیمت‌ طلا سکه ریزش قیمت‌ها

اخبار مرتبط

 سکه کاهشی شد

سکه کاهشی شد

قیمت طلا و سکه بعد از تعطیلات نوروز و روزهای باقی مانده از فروردین‌ماه در محدوده مشخصی... 4 اردیبهشت 1402

نظرات شما