مدیرکل امور مالیاتی مازندران از شناسایی 100 هزار مودی جدید مالیاتی خبر داد و گفت: آخرین‌ مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و صاحبان درآمد تا پایان خرداد ماه است، فرصت20 روزه ای که بتوانند از معافیت پایه ای مالیاتی ماده 101 بهره مند شوند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی مازندران محسن اسلامی ورکی در جمع خبرنگاران با توضیح این نکته که مودیان جدید شناسایی شده با پرکردن اظهارنامه مالیاتی به چرخه وصول مالیات استان وارد شدند، ‌افزود:‌ سال گذشته 257هزار اظهار نامه مالیاتی تسلیم سازمان مالیات استان شده است که 188هزار اظهار نامه برابر با 73درصد مشمول مزایای تبصره ماده 100 شدند.

وی با بیان این که رصد و پایش خرید و فروش و درآمد مودیان به صورت الکترونیکی انجام می شود، بیان کرد: بنابراین توصیه می شود که مودیان با اظهار نامه دقیق مالیاتی ضمن برخورداری از فرصت معافیت پایه مالیاتی از مزایای تبصره ماده 100 نیز بهره‌مند شوند.

اسلامی در عین حال افزود: اگر اظهار نامه مالیاتی از سوی مودیان دقیق و خلاف واقعیت خرید و فروش و درآمد آنان باشد، یعنی اطلاعات سامانه رصد ما بیشتر از آن رقم را ثابت کند، نه تنها مودی از مزایای معافیت برخوردار نخواهد شد، بلکه مشمول جریمه نیز می شود.

مدیرکل امور مالیاتی مازندران به حمایت سازان مالیاتی از اصناف خرد نیز اشاره کرد و گفت: مودیانی که درآمد سال 1401 آنان تا سقف 6میلیارد و 720 میلیون تومان بوده باشد، مالیات آنان به صورت مقطوع اعلام شده و در چهار قسط نیز وصول می شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر در اظهار نامه این مودیان که تا پایان خرداد ماه فرصت تسلیم آن را به سازمان دارند، خلاف واقعیت خرید و فروش و درآمد آنان باشد، مشمول جرائم کتمان درآمد پیش بینی شده در قانون خواهند شد .

افزایش 35درصد درآمد مالیاتی مازندران در سال گذشته

مدیرکل امور مالیاتی مازندران درآمد سال گذشته استان از محل مالیات را هفت هزارو 400 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به سال 1400 حدود 35درصد  رشد و نسبت به سهمیه سازمان 105درصد تحقق داشت.

وی با بیان این که 94درصد درآمد عمومی مازندران از محل وصول مالیات بوده است، بیان کرد: برای سال جاری از مجموع تعهد 10هزارو 300 میلیارد تومان درآمد عمومی استان، 9هزارو 80 میلیارد تومان برای سازمان امور مالیاتی استان در نظر گرفته شده است که نسبت به سال گذشته 47درصد رشد را نشان می دهد.

اسلامی درآمدهای مالیاتی را پاکترین نوع درآمدها در همه کشورهای دنیا توصیف کرد و در عین حال گفت که شفاف سازی در چگونگی تخصیص و هزینه این نوع درآمدها که مردم باید آن را در طرح های توسعه ای و خدماتی حس و لمس کنند، نیز بسیار مهم و ضروری است.

صدور صورتحساب الکترونیکی مالیاتی برای پایانه های فروشگاهی

مدیرکل امور مالیاتی مازندران اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و راه اندازی سامانه مودیان به منظور صدور صورتحساب الکترونیکی را ابر طرح اقتصادی کشور در دولت سیزدهم نام برد و گفت:‌ با اجرایی شدن کامل این طرح برای همه مودیان علاوه بر شفاف سازی، ‌به طور یقین بر کاهش قاچاق کالا و ارز رصد کالاها از مبدا تا مقصد و فرار مالیاتی به صفر می رسد.

 

لینک کوتاه
مالیات اظهار نامه مالیاتی قاچاق کالا و ارز رصد کالاها

اخبار مرتبط

نظرات شما