کارشناس بازار طلا گفت: در بازار داخلی طلا، قیمت این فلز با توجه به نوسانات قیمت اونس جهانی طلا و قیمت نزولی ارز، روند کاهشی دارد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، محمد کشتی آرای در یک برنامه تلویزیونی با بیان این مطلب که در هفته گذشته، سکه با 2500 هزار تومان کاهش روبرو بود افزود: پیش بینی می‌شود در شرایط فعلی با توجه به نوسانات اونس جهانی و کاهش قیمت ارز، قیمت طلا و سکه هم در بازار داخلی سیر نزولی داشته باشد.

این کارشناس بازار طلا تصریح کرد: همانطور که از شروع سال 2023 میلادی پیش بینی می‌شد، قیمت جهانی طلا بالای 2000 دلار را ثبت کرد و حتی پس از ورشکستگی و شرایط نامطلوب بسیاری از بانک‌ها در آمریکا، قیمت جهانی طلا به 2077 دلار هم رسید که پس از کاهش تقاضا در بازار جهانی، قیمت جهانی طلا به زیر 2000 دلار کاهش پیدا کرد.

کشتی آرای اشاره کرد: این روزها قیمت جهانی طلا در محدوده 1960 دلار قرار دارد، این در حالی است که در هفته گذشته قیمت جهانی طلا تا 1975 دلار افزایش پیدا کرد. یکی از دلایل این نوسان ابهام در سیاست پولی بانک مرکزی که پیش بینی وضعیت قیمت اونس جهانی را نیز سخت کرده است.

وی گفت: بیشتر سرمایه گذاران منتظر اعلام نرخ بهره فدرال رزرو هستند که به احتمال زیاد در هفته آینده صورت می‌گیرد و از این رو نوسانات بهای جهانی اونس طلا تا اعلام نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ادامه دارد.

وی با تاکید بر وجود تقاضا برای خرید طلا در بازارهای جهانی افزود: بیشترین خریداران طلا، کشور هندوستان با 600 تن طلا در سال و پس از آن چین و آمریکا و ترکیه قرار دارند.

لینک کوتاه
ریزش قیمت طلا سکه قیمت‌ها نرخ بهره

اخبار مرتبط

 سکه کاهشی شد

سکه کاهشی شد

قیمت طلا و سکه بعد از تعطیلات نوروز و روزهای باقی مانده از فروردین‌ماه در محدوده مشخصی... 4 اردیبهشت 1402

نظرات شما