مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد که از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت‌ بیش از 193هزار دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش نسیم اقتصاد، «عبدالله توکلی لاهیجانی» امروز (یکشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در 2 ماه نخست سال جاری نزدیک به 165هزار دستگاه خودروی سواری در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 45 درصد رشد را نشان می‌دهد.
 
وی بیان‌داشت: در این مدت بیش از 21هزار دستگاه خودروی وانت تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از 58 درصد رشد برخوردار بوده است.
 
توکلی لاهیجانی خاطرنشان‌کرد: همچنین تا پایان اردیبهشت بیش از 700 دستگاه خودروی ون تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال یک‌هزار و 108 درصد رشد را نشان می‌دهد.
 
وی ادامه‌داد: در این مدت حدود 380 دستگاه مینی بوس و اتوبوس نیز تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیانگر 48 درصد رشد است.
 
مدیرکل صنایع خودروی وزارت صمت اضافه‌کرد: در 2 ماهه سال جاری نزدیک به 6هزار دستگاه انواع خودروی سنگین در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 95 درصد رشد را نشان می‌دهد.
 
وی اظهار داشت: میزان رشد تولیدات گروه صنعتی ایران خودرو در مدت مذکور حدود 50 درصد و گروه سایپا نزدیک به 33 درصد بوده است.
 
رشد 80 درصدی تولید در بخش خصوصی
 
توکلی لاهیجانی بیان‌داشت: در 2 ماهه نخست امسال نزدیک به 38هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده است که در مقایسه با تولید 21هزار دستگاه مدت مشابه پارسال، حدود 80 درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.
 
وی خاطرنشان‌کرد: در این مدت سهم بخش خصوصی از تولید خودرو در کشور 20 ‌درصد است که این میزان در دو ماهه ابتدایی سال 1398 نزدیک به چهار درصد بوده که رشد پنج برابری را شاهد هستیم.

لینک کوتاه
بخش خصوصی تولید خودرو تولیدات ایران خودرو

اخبار مرتبط

نظرات شما