وزیر حمل ونقل سوریه با اعلام افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر لاذقیه و طوطوس در سوریه از برنامه‌ریزی برای افزایش مبادلات و تردد دریایی ایران وسوریه تا10میلیون تن کالا در سال خبرداد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «مهرداد بذرپاش» رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی با اشاره به دیدارهای فشرده روز گذشته هیأت ایرانی با هیأت سوری به ریاست سامر خلیل رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی سوریه از توافق 2 کشور برای ایجاد شرکت شهرهای صنعتی و تبادل مستقیم بین بانکی 2 کشور خبر داد.
 
وی تصریح کرد: در مذاکرات روز گذشته بر گردشگری زیارتی و سیاحتی سالانه 50 هزار نفر توافق شد و ایران در سه منطقه آزاد تجاری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
 
بذرپاش با اشاره به فعالیت در حوزه اقتصاد دریا محور بیان کرد: کالاها با کشتی کانتینری به کشور سوریه حمل می‌شود از این رو مقرر شد با افزایش ظرفیت و ارسال منظم، این بخش نیز رونق بگیرد.
 
مهرداد بذرپاش در این دیدار با استقبال از گسترش تردد دریایی ایران و سوریه به لزوم تکمیل زیرساخت‌های بندری سوریه نیز اشاره کرد.
 
رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه بر توافق بین 2 کشور برای فعال سازی مناطق آزاد و کاهش تعرفه ترانزیت خبر داد.
 
همچنین در این دیدار «زهیر خزیم»، وزیر حمل و نقل سوریه تصریح کرد: سوریه از خرید کشتی‌های جدید از شرکت‌های ایران استقبال می‌کند و قراردادهایی با سازندگان کشتی منعقد کرده است.
 
وزیر حمل و نقل سوریه افزود: خدمات فنی و مهندسی در حوزه ریلی و به خصوص تعمیرات ناوگان راه آهن اکنون با حضور شرکت‌های ایرانی در حال انجام است.
 
وی افزود: دریافت خدمات مهندسی در حوزه حمل و نقل هوایی نیز کمک شایانی به کشور سوریه کرده است و در آینده نیز با بهره گرفتن از تفاهم نامه‌های جدید به دنبال گسترش این فعالیت‌ها هستیم.
 
 
 
 

لینک کوتاه
ایران و سوریه کالا شرکت‌های ایرانی

اخبار مرتبط

نظرات شما