قیمت طلا و سکه بعد از تعطیلات نوروز و روزهای باقی مانده از فروردین‌ماه در محدوده مشخصی نوسان داشت. امروز با وجود امید افزایشی‌های بازار بر رشد قیمت، سکه نخستین روز کاری اردیبهشت را با کاهش قیمت آغاز کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد، امروز چهارم اردیبهشت، آغاز به کار بازارهای مالی در ماه جدید است. قیمت طلا و سکه در فروردین‌ماه در ثبات نسبی قرار داشت. بازار آرام بود و از موج‌های صعودی ماه‌های پایانی سال گذشته خبر نبود. اما بازیگران افزایشی بازار طلا و سکه امید دارند اردیبهشت برای این گروه منجر به ارزش دارایی طلاییشان شود.

فعلا ناامیدی افزایشی‌های بازار فلز گرانبها از انس جهانی طلا در کنار درجا زدن قیمت دلار در حالی رخ داده که طلای جهانی بیش از 6 روز است محدوده 2000 هزار دلاری را از دست داده و چشم انتظار یاری اسکناس آمریکایی است.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت 1983 دلار معامله می‌شود.

در آخرین معاملات بازار فلز گرانبها ( پنجشنبه 31 فروردین) قیمت طلا و سکه با روند افزایشی در برخی قطعات سکه آغاز به کار کرد. اما امروز این روند افت قیمت داشت. این در حالی است که قیمت دلار 354 تومان افزایش دارد و با قیمت 51 هزار و 760 تومان در بازار آزاد معامله می‌شود.

با توجه به پیش‌بینی کارشناسان مبنی بر شانس قیمت طلا و سکه متاثر از قیمت دلار، بازیگران بازار ارز اما این بازار را فعلا کم‌رمق توصیف می‌کنند. آنها معتقدند بازارهای همسایه در تعطیلات عید فطر هستند و این موضوع بازار معاملات تهران را تحت تاثیر قرار داده است.

به نظر می‌رسد با وجود تعطیلی بازارهای مجاور و پیش‌بینی کارشناسان مبنی بر هفته آرامِ اول اردیبهشت برای دلار، این هفته نیز بازار طلا و سکه در وضعیت باثباتی درجا خواهد زد.

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

سکه امامی روز پنجشنبه 31 فروردین با قیمت 31 میلیون و 586 هزار تومان در آخرین معامله بسته شد. امروز این قطعه با کاهش قیمت باز شد و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت 31 میلیون و 401 هزار تومان معامله شد.

سکه بهار نیز که در روزهای پایانی هفته گذشته میان افزایش و کاهش قیمت سرگردان بود؛ امروز تنها قطعه‌ای است که در برخی لحظات افزایش قیمتی در حدود 20 هزار تومانی دارد و دقایقی بعد روی قیمت روزهای قبل یعنی رقم 28 میلیون و 501 هزار تومانی متوقف می‌شود.

در آخرین معامله هفته گذشته نیم،‌ ربع سکه و سکه گرمی بدون تغییر معامله شدند. امروز این قطعات کاهش قیمت داشتند.

نیم سکه با قیمت 18 میلیون و 700 هزار تومانی در بازار معامله می‌شود و کاهش 100 هزار تومانی دارد. ربع سکه، با رقم 11 میلیون و 600 هزار تومان مبادله می‌شود و 70 هزار تومان ارزانتر از روز پنجشنبه معامله می‌شود.

سکه گرمی که در روزهای آخر فروردین با قیمت ثابت 6 میلیون و 900 هزار تومان در بازار فلز گرانبها معامله می‌شد امروز 20 هزار تومان کاهش قیمت داشت. این قطعه امروز با قیمت 6 میلیون و 880 هزار تومان معامله می‌شود.

31 فروردین حباب تمام قطعات با افزایش باز شد. حباب سکه امامی با افزایش نزدیک به 200 هزار تومانی بیشترین رشد حباب را در خانواده سکه‌ها داشت. امروز این روند به غیر از سکه بهار کاهشی بود. حباب خانواده سکه‌ها از 140 تا 50 هزار تومان کاهش قیمت داشتند. حباب سکه بهار اما در لحظه نگارش این گزارش 50 هزار تومان رشد دارد.

لینک کوتاه
سکه بازار طلا

اخبار مرتبط

فوری؛ بازار طلا تعطیل شد

فوری؛ بازار طلا تعطیل شد

اتحادیه طلا و جواهر با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه هم... 10 مرداد 1402

نظرات شما