داده‌ها حاکی است، انواع پیاز زرد، قرمز و سفید در مراکز میوه و سبزی‌فروشی فراوان است و فروشندگان با توجه به کیفیت به قیمت 20 تا 25 هزار تومان می‌فروشند، این در حالی است که در روزهای اخیر حتی به نرخ کیلویی 40 هزار تومان رسیده بود.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از فارس، مصطفی دارایی‌نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفته است تا کنون 5 هزار تن پیاز مناطق گرمسیر کشور مانند جیرفت و بندرعباس به بازار تهران آمده و بخشی از آن توزیع شده است.
 
وی همچنین گفته است، بخشی از پیازهای وارداتی هنوز در انبارها موجود است و به دلیل نگرانی از کاهش بیشتر قیمت‌ها توزیع نشده است.
 
دارایی‌نژاد قیمت مناسب پیاز را کیلویی 13 تا 15 هزار تومان عنوان کرده این سطح قیمتی برای تولیدکننده و مصرف‌کننده مناسب است. پیش‌تر  وزیر جهاد کشاورزی آمارهای اشتباه در بخش کشاورزی را عامل به هم ریختگی بازار عنوان کرده و گفته بود، در حالی که گفته بودند سطح زیرکشت پیاز 8500 هکتار است اما بررسی‌ها ما نشان داد که بیش از 6 هزار هکتار نبوده است، علاوه بر آن مدیرکل میوه و سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی گفته بود، سطح زیرکشت پیاز در سال جاری به دلیل عدم اجرای الگوی کشت و پایین بودن قیمت‌ این محصول در سال گذشته، کاهش یافته است.

لینک کوتاه
پیاز جنوب قیمت کاهش

اخبار مرتبط

نظرات شما