برخی از فعالان بازار طلا و سکه در حالی معتقدند که بازارساز در دهه فجر اجازه افزایش قیمت طلا و سکه را نمی‌دهد که محمد کشتی آرای، نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: با توجه به ثبات نسبی قیمت طلا و سکه در هفته اخیر، الان بهترین زمان برای خرید طلا و سکه است.

به گزارش نسیم اقتصاد، اقتصاد 24 نوشت : مشاهدات از بازار طلا و سکه نشان می‌دهد قیمت‌ها در بازار روز چهارشنبه با افزایش نسبی نسبت به روز سه شنبه همراه بود. اما برخلاف روز سه شنبه که قیمت سکه امامی طلایه دار افزایش قیمت بود، این بار سکه طرح جدید 50 هزار تومان عقب نشینی کرد تا سکه بهار آزادی با افزایش 105 هزار تومانی نسبت به روز سه شنبه، پرچمدار بازار سکه در روز چهارشنبه 12 بهمن 1401 باشد.
 
قیمت طلا نیز که روز سه شنبه را کاهشی به پایان رسانده بود، تغییر جهت داد و شاهد افزایش قیمت بود. این در حالی است که محمد کشتی آرای، نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران به اقتصاد 24 گفت: روز سه شنبه قیمت جهانی طلا با کاهش 22 دلاری همراه شد و این کاهش قیمت اونس طلا، سکه را وارد کانال 23 میلیون تومانی کرد؛ ولی چهارشنبه مجددا قیمت جهانی طلا 20 دلار افزایش یافت و همین عامل موجب ورود سکه به کانال 24 میلیون و طلا به گرمی یک میلیون و 120 هزار تومانی شد.
 
اما سوال اصلی این است که با آغاز دهه فجر و نزدیک شدن به پایان سال و آغاز خریدهای نوروزی، آیا الان زمان مناسبی برای خرید طلا و سکه است؟
 
محمد کشتی آرای گفت: بعد از نوسانات شدید قیمتی طلا و سکه در هفته‌های گذشته، هفته آرامی را در این بازار پشت سر گذاشتیم.
 
نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: نخست، قیمت جهانی طلا و در وهله دوم قیمت دلار و ارز و سوم، عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت طلا و سکه در بازار داخلی است. بعد از نوسانات شدید قیمت دلار در هفته‌های گذشته، با توجه به کنترل قیمت دلار و ارز در هفته اخیر توسط بانک مرکزی، عامل نخست موثر در افزایش قیمت طلا در بازار داخل تا حدودی کنترل شده است.
 
الان زمان مناسبی برای خرید طلاست؟

 
این کارشناس طلا و سکه در پاسخ به سوال اقتصاد 24 که آیا الان زمان مناسبی برای خرید طلاست یا نه، گفت: اتفاقات غیرقابل پیش بینی یا تحولات غیرقابل پیش بینی در دست کسی نیست که بتوانیم تاثیر آن‌ها را بر بازار ببینیم، اما جدا از این مسائل، روند بازار طلا و سکه در کوتاه مدت قابل رصد است.
 
کشتی آرای ادامه داد: اگر کسی می‌خواهد طلا بخرد در مواقعی که بازار آرامش دارد و قیمت‌ها باثبات است اقدام به خرید طلا و سکه کند مثل زمانِ حالِ حاضر، زیرا زمانی که قیمت‌ها هیجانی است، فاصله خرید و فروش به دلیل ریسک بالا زیاد می‌شود و خرید و فروش با ریسک بالا همراه است.

لینک کوتاه
قیمت طلا طلا قیمت دلار و ارز

اخبار مرتبط

طلا ذره ذره آب شد

طلا ذره ذره آب شد

قیمت طلا امروز(پنجشنبه) پس از نشست فدرال رزرو کاهش یافت و نشان داد که بانک مرکزی... 4 اسفند 1401

طلا محدود شد

طلا محدود شد

طلا امروز(چهارشنبه) در بازه قیمتی محدود معامله شد زیرا سرمایه‌گذاران از شرط بندی‌های... 12 بهمن 1401

نظرات شما