قیمت طلا امروز چهارشنبه با تقویت دلار آمریکا کاهش یافت، در حالی که انتظارات برای کاهش سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو این کاهش را محدود کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد، بهای هر اونس طلا تا ساعت 7 و 11 دقیقه صبح به وقت شرقی با 9.1 درصد کاهش به 1899 دلار و 60 سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا با0.48 درصد افزایش به 1900 دلار و 60 سنت رسید.
 
شاخص دلار 0.3 درصد رشد کرد. دلار قوی‌تر باعث می‌شود که شمش برای دیگر دارندگان ارز گران‌تر شود.
 
طلا در کوتاه مدت به سطح 1900 دلار خواهد رسید.   ادوارد میر، تحلیلگر در Marex گفت: من فکر نمی‌کنم که ما شاهد حرکت بزرگی باشیم و در یک منطقه بی طرف خواهد ماند. تمرکز بازار بر داده‌های اقتصادی خواهد بود. اگر این روایت ادامه پیدا کند که تورم در حال کاهش است و نرخ‌های بهره پایین می‌آیند، آنگاه طلا صعودی خواهد بود.
 
بانک مرکزی ایالات‌متحده در سال گذشته قبل از اینکه در دسامبر به 50 افزایش دهد، نرخ بهره را 75 واحد و چهار بار افزایش داد. معامله‌گران عمدتاً در جلسه بعدی فدرال رزرو 25 واحد افزایش نرخ بهره را قیمت‌گذاری می‌کنند. نرخ‌های پایین‌تر برای طلا مفید است زیرا هزینه فرصت نگهداری دارایی بدون بازده را کاهش می‌دهد.
 
شرکت معدنی کانادایی Barrick Gold Corp روز سه شنبه گزارش داد که تولید طلا 13.4 درصد افزایش یافته است که می‌تواند بالاترین میزان تولید سه ماهه آن در سال گذشته باشد. اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز سه شنبه 0.3 درصد کاهش یافت و به 909.24 تن رسید.
 
بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.1 درصد کاهش به 23.9 دلار رسید، پلاتین با 0.6 درصد کاهش به 1033 دلار و 6 سنت رسید و پالادیوم 0.2 درصد کاهش یافت و به 1740 دلار و 30 سنت رسید.

لینک کوتاه
بازار طلای جهانی صعود فلزات ارزشمند

اخبار مرتبط

نظرات شما