درحالی میزان درآمد دولت از محل عوارض خروج از کشور در 9 ماه سال جاری به بیش از 1500 میلیارد تومان رسیده است که دولت در بودجه، میزان درآمد از این محل را برای کل سال 1500 میلیارد تومان پیش‌بینی کرده بود.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، عملکرد درآمدهای مالیاتی کل کشور طی سال 1400 نشان می‌دهد که میزان عوارض خروج از کشوری که دریافت شد 1204 میلیارد تومان بود.
 
این درحالی است که در شش ماهه نخست سال جاری بیش از  1085 میلیارد تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است که این میزان در هفت ماه امسال به بیش از 1261 و در هشت ماه سال 1401 نیز به 1413 میلیارد تومان رسیده است.
 
این ارقام و آمار حاکی از آن است که میزان مالیاتی که دولت از مسافران برای خروج از کشور اخذ کرده، در هشت ماه سال جاری از کل سال 1400 بیشتر است.
 
بر این اساس و طبق آمار، مسافران در 9 ماه سال جاری نیز 1563 میلیارد تومان عوارض پرداخت کرده‌اند.
 
عوارض خروج از کشور یکی از منابع درآمدی برای دولت است که میزان آن هر سال در لایحه بودجه تعیین می‌شود. اما در لایحه بودجه سال 1401 بر خلاف سال های گذشته میزان عوارض خروج از کشور برای هر نفر مشخص نشد و فقط به طور کلی در بخش درامدهای دولت در بخش مالیات بر کالاها و خدمات، عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور هزار و 500 میلیارد تومان پیش بینی شده بود.

لینک کوتاه
عوارض خروج از کشور دولت لایحه بودجه

اخبار مرتبط

نظرات شما