امروز کانال‌های تلگرامی زودتر از بازار ارز دست به کار شدند و خبر از قفل شدن خرید و فروش بازار ارز و مقاومت در برابر کاهش قیمت دادند؛ در حالیکه حضور در بازار ارز گویای چیز دیگری است و دلالان نگران از کاهش قیمت، اصرار به فروش دارند.

به گزارش نسیم اقتصاد، بر اساس گزارش میدانی ایسنا از بازار ارز،  حال و هوای بازار با دیروز هیچ فرقی نمی‌کند جز اینکه دلالان نگران کاهش قیمت‌ها هستند و آن‌هایی که روزهای گذشته ارز خریداری کرده بودند، حالا از پایین ماندن قیمت‌ها نگران شده اند و نمی‌دانند چه باید بکنند.

قیمت خرید دلار در تابلوهای صرافی‌ها نسبت به دیروز قدری بیشتر شده و تقریبا همه روی 37 هزار و 700 تومان تنظیم شده است اما نرخ فروش حتی از دیروز هم پایین‌تر آمده؛ از 37 هزار و 900 تومان تا 38 هزار و 100 تومان.

نرخ یورو هم با قدری کاهش روی همان قیمت‌های دیروز ایستاده است؛ به طوریکه صرافی‌ها یورو را از 39 هزار و 500 تا 39 هزار و 800 تومان خریداری می کنند و نرخ فروش آن هم به ندرت به بالای 41 هزار تومان می‌رسد.

امروز دلالان بازار ارز نمی‌دانستند چه کاری درست است؛ ارز خریداری کنند یا اینکه مثل روزهای قبل ضرر می‌کنند. چراکه چند دقیقه ایستادن در کنارشان و شنیدن صحبت‌هایشان، نشان از سردرگمی شان دارد؛ " «اکبر به نظرت امروز بخریم، بفروشیم... چیکار کنیم؟»، «والا دیروز که خریدم 39 تومن امروز به همون قیمت هم نمی‌تونم بفروشم ... الان فقط فروش دارم»".

این در حالی است که برای فروش اصرار دارند و به متقاضیان تضمین برای خرید را می دهند!

در این میان بررسی شرایط و پرسش از صرافی ها گویای این است که دقیقا خلاف آنچه در کانال‌های تلگرامی نوشته، بازار در جریان است و به گفته صرافان "امروز هم مثل روزهای قبل با کارت ملی ارز فروخته شده است. خرید نیز انجام می شود." اما پاسخ راهنمایی و مشورت از آنها برای خرید این است که " اگر می‌خواهید ضرر نکنید فعلا نخرید، چون قیمت ها پایین‌تر می آید".


لینک کوتاه
دلار یورو دلالان صرافی

اخبار مرتبط

نظرات شما