سیدغلامحسن گرشاسبی؛مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام گفت : پتروشیمی ایلام در راستای حمایت از شرکت‌های داخلی و دانش‌بنیان، با آزمایش موفقیت‌آمیز «کاتالیست» ساخت داخل در واحد HDPE از خروج6 میلیون دلاری ارز از کشور جلوگیری کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی، پتروشیمی ایلام با انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت پژوهش و فناوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی، آزمایش موفقیت‌آمیز استفاده از «کاتالیست » ساخت داخل را به انجام رساند.
 
وی ادامه داد:این کاتالیست ضمن رقابت با نمونه‌های چینی و ژاپنی با مزیت‌های “در دسترس‌بودن”، “صرفه‌ اقتصادی” و “جلوگیری از خروج ارز از کشور” اکنون در قلب رآکتور واحد پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی ایلام مورد استفاده قرار گرفته است.
 
نایب رئیس هیات مدیره با بیان اینکه نیاز پتروشیمی ایلام به کاتالیست سالانه حدود 30 تن است افزود:هزینه تولید این محصول در داخل کشور معادل حد اکثر 70 درصد هزینه تمام شده نمونه خارجی است.
 
گرشاسبی با اشاره با تفاهم‌نامه پتروشیمی ایلام با شرکت ملی پژوهش و فناوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد: با توجه به موفقیت‌آمیز بودن آزمایش کاتالیست در این شرکت، برنامه‌ریزی جهت ساخت واحد کاتالیست در پتروشیمی ایلام در دستور کار قرار گرفته است.

لینک کوتاه
دلار ارز کشور تفاهم‌نامه پتروشیمی ایلام

اخبار مرتبط

نظرات شما