مدیرعامل اتحادیه مرغداران کشور ضمن اشاره به افزایش قیمت جوجه یکروزه، علت بی نظمی در بازار مرغ و چند نرخی بودن آن در مغازه‌ها را ناشی از عدم تغییر رسمی قیمت مرغ دانست و گفت: منتظریم دولت قیمت جدید مرغ را اصلاح و اعلام کند.

به گزارش نسیم اقتصاد، حبیب اسدالله نژاد در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه هیچ کمبودی در تامین مرغ نداریم، گفت: قرار بود ابتدای مهرماه قیمت مصوب مرغ گرم تغییر کند، ولی هنوز این اتفاق نیفتاده و منتظر هستیم دولت قیمت جدید برای مرغ تعیین و آن را به صورت رسمی اعلام کند.
 
وی علت بی نظمی در بازار مرغ و چندنرخی بودن آن در مغازه‌ها را ناشی از عدم تغییر رسمی قیمت مرغ دانست، افزود:  قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده برای مرغداران حدود 50 هزار تومان است و نهایتا با سود بخش‌های مختلف بایستی مرغ گرم  حدود 70 هزار تومان به دست مصرف کننده برسد. 
 
مدیرعامل اتحادیه مرغداران کشور اضافه کرد: در حال حاضر مرغ با قیمت تمام شده خریداری ندارد و در سطح کشور حدود 43 تا 46 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. بنابراین قیمت مرغ گرم در بازار باید حدود 65 تا 66 هزار تومان باشد و بالاتر از این سودجویی عوامل غیر تولید است. 
 
وی در پایان با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید، گفت: علاوه بر افزایش قیمت نهاده‌های دامی، دارو و واکسن در روزهای اخیر  قیمت جوجه یکروزه نیز افزایش یافته و به 17 هزار تومان رسیده است.
 

لینک کوتاه
قیمت مرغ مرغ گرم بازار

اخبار مرتبط

نظرات شما