فرایند برگزاری مزایده خودروهای رسوبی وارداتی از فردا (هفتم مهر) آغاز می‌شود.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، از میان بیش از 2249 خودروی وارداتی که سال‌هاست بلاتکلیف در انبارهای گمرک در شهرهای مختلف خاک می خورند، قرار است 1062 خودرو به مزایده گذاشته شوند.
 
این خودروها موسوم به پرونده "ثبت سفارش" هستند و آنطور که سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اعلام کرده "هنوز در این راستا اعلام برائتی صورت نگرفته است و این مزایده صرفا با هدف جلوگیری از تخریب خودروها برگزار می‌شود. منابع حاصل از فروش آن‌ها نیز به خزانه دولت می رود و اگر اعلام برائت صورت گرفت، به مالکان خودروها بازگردانده می‌شود".
 
سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی درنظر دارد خودروهای تحت اختیار خود را با بهره گیری از سامانه مزایده الکترونیک دولت بصورت اینترنتی بفروشد؛ بنابراین متقاضیان می‌توانند از ساعت 8 صبح هفتم مهرماه لغایت ساعت 24 روز سه شنبه (12 مهرماه) جهت دریافت اطلاعات فهرست خودروها و شرایط و همچنین رؤیت خودروهای مطرح در مزایده و ارائه پیشنهاد به وبگاه مزایده الکترونیک به نشانی eauc.setadiran.ir مراجعه کنند.
 
شرکت کنندگان در مزایده باید جهت ثبت نام و دریافت گواهی امضاء الکترونیک (توکن) به دفاتر ثبت اسنادرسمی در سراسر کشور مراجعه کنند.
 
بـرگزاری مزایـده صرفا از طریق سامانه مـزایده الکترونیک دولت به آدرس فوق بوده و ارائـه پیشنـهاد قیمت نـیز از ایـن طـریق انـجام می شود؛ لذا کلیه شرکت کنندگان در مزایده می توانند از تاریخ فوق الذکر به نشانی eauc.setadiran.ir مراجعه و با استفاده از امضای الکترونیک، نسبت به ثبت پیشنهاد اقدام کنند.
 
البته ثبت پشنهاد قیمت در سامانه مذکور حداکثر تا ساعت 24 روزسه شنبه 12 مهرماه امکان پذیر است.
 
نوع خودرو تعداد

لکسوس(NX200,NX300,RX)

62

پورشه ماکان

40

کیا(سراتو،سورنتو،اپتیما)

182

بی ام و(530،730،x4)

152

بنز(E200و مرسدس)

8

هیوندا(توسان، سانتافه، سوناتا، سوناتا هیبریدی)

459

تویوتا(کمری، رافور،کمری هیبریدی)

154
ولوو 1

پورشه باکستر

3

بی نام

1

داشتن کد ملی برای اشخاص حقیقی و کد اقتصادی برای اشخاص حقوقی همراه شماره حساب قابل استفاده از طریق اینترنت جهت متقاضیان شرکت در مزایده الزامی است.
 
بازدید از خودروهای مطرح شده، در تمامی ایام هفته از ساعت 8 الی 14 امکانپذیر خواهد بود.
 
پیشنهادهای ثبت شده در سامانه مزایده الکترونیک رأس ساعت 12 روز شنبه (16 مهرماه) در محل سازمان مرکزی، رمزگشایی و در همان روز نیز برندگان مزایده اعلام می شود.
 
 شرکت کنندگان توجه داشته باشند که در مزایده در صورت ثبت پیشنهاد و درخواست انصراف، می توانند گزینه انصراف در سیستم را تا ساعت 14 روز چهارشنبه (13 مهرماه) انتخاب و ثبت کنند.

لینک کوتاه
فرایند مزایده خودروهای خارجی شرکت کنندگان

اخبار مرتبط