معاون تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: همزمان با تکمیل پروژه آبرسانی به همدان، تکمیل سامانه آبرسانی این شهر نیز در قالب یک رینگ 16.5 کیلومتری در دستور کار قرار گرفت که رکوردهای بی‌نظیری از فعالت اجرایی در این بخش به ثبت رسید.

به گزارش نسیم اقتصاد، علیرضا الماسوندی، در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تکمیل فاز اول اَبرپروژه آبرسانی به همدان گفت: خوشبختانه روز گذشته شاهد تکمیل فاز اول اَبرپروژه آبرسانی به همدان به ظرفیت 600 لیتر در ثانیه بودیم و هم اکنون مخازن تعبیه شده در این خط در حال آبگیری هستند.
 
وی در بیان جزئیات این پروژه بزرگ گفت: همدان تنها از یک منبع آبی سد اکباتان برای تامین منابع آبی استفاده می‌کرد و متاسفانه اَبرپروژه آبرسانی به این شهر در طی 17 سال گذشته زمین مانده بود اما با تاکید دولت سیزدهم مبنی بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام این طرح بزرگ نیز در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر تکمیل شده است.
 
وی افزود: این طرح عظیم، علاوه بر خط انتقال و ایستگاه‌های پمپاژ از یک مخزن به ظرفیت‌های 5000 متر مکعب و دو مخزن 10 هزار متر مکعبی تشکیل شده است.
 
الماسوندی با اشاره به رینگ آبرسانی به شهر همدان گفت: همزمان با تکمیل پروژه آبرسانی به همدان، تکمیل سامانه آبرسانی این شهر نیز در قالب یک رینگ 16.5 کیلومتری در دستور کار قرار گرفت که رکوردهای بی‌نظیری از فعالت اجرایی در این بخش به ثبت رسید.
 
معاون تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران در تشریح جزئیات رینگ آبرسانی گفت: فرآیند طراحی و تامین تجهیزات این رینگ آبرسانی در کنار شروع اجرا به صورت توامان انجام شده و پس از آن 12 جبهه کاری تعریف شد و بدین وسیله یک کار شش ماه در کمتر از یک ماه به انتها  رسید.
 
وی ادامه داد: در مدت زمان یک ماهه تکمیل اَبَرپروژه‌های آبرسانی به همدان، تامین منابع آبی از خطوط اضطراری با هماهنگی 70 چاه انجام می‌شد و هم اکنون با تکمیل فاز اول پروژه بزرگ آبرسانی به همدان مسئله آب این شهر پس از 17 سال به صورت پایدار حل خواهد شد.
 
الماسوندی با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای حل مسئله تنش آبی در شهرها و روستاهای کشور گفت: پروژه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری عظیمی در دستور کار است که به واسطه آن تلاش می‌کنیم، مسئله آب شرب در کشور را حل کنیم.

لینک کوتاه
مشکل آب همدان تنش آبی

اخبار مرتبط