کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در 4 ماهه ابتدای سال جاری، موفق به ترانزیت 27 هزار و 500 TEU کانتینر از طریق کریدور شمال-جنوب شد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران موفق به ثبت رکورد تازه حمل بار ترانزیتی در مسیر کریدور شمال- جنوب شده است.
 
بر این اساس در 4 ماهه ابتدای سال جاری، 27 هزار و 500 TEU کانتینر از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در کریدور شمال-جنوب حمل شده که حجم وزنی این تعداد کانتینر ترانزیتی، 337 هزار تُن است.
 
نکته حائز اهمیت آن است که در آغاز پروژه احیای کریدور شمال-جنوب تنها دو مسیر ترانزیتی بین بنادر هند و امارات و روسیه تعریف شده بود که به سرعت و طی دو ماه اخیر، به 14 مسیر در بنادر مختلف دنیا توسعه یافته است.
 
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مقصد عمده ترانزیتی از مبادی یاد شده را کشورهای حوزه CIS و روسیه اعلام و تأکید کرده است که کالا به صورت DOOR TO DOOR و با استفاده از امکانات گروه در این مسیرهای ترانزیتی به صاحبان کالا تحویل داده می‌شود.
 
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران یکی از استراتژی‌های اصلی خود را تمرکز بیشتر بر حمل چند وجهی کالا عنوان کرده و با توجه به اینکه در حال حاضر ظرفیت‌های بسیار خوبی در بنادر ایران وجود دارد، تلاش شده تا ظرفیت کانتینری در کشتیرانی دریای خزر با سفارش چهار فروند شناور به تولیدکنندگان داخلی، افزایش یابد.
 
گفتنی است کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حال توسعه ظرفیت‌های حمل و نقل جاده‌ای و ریلی کالاست.

لینک کوتاه
کشتیرانی جمهوری اسلامی کانتینر روسیه و هند